Mýty o nehtech, kterým věří nejedna žena

Mýty o nehtech, kterým věří nejedna žena

Stejně jako vlasy, tak i nehty jsou součástí našeho celkového vzhledu. Jenom pokud jsou vlasy i nehty naprosto dokonalé, cítíme se krásně a příjemně. Naopak když vlasy nebo nehty nejsou pěkné, snižuje se tím naše sebevědomí a navenek nepůsobíme tak, jak bychom působit chtěli. Bohužel kolem nehtů se točí celá řada mýtů. Ty si nejen ženy, ale i pánové v hlavě udržují už dlouhé roky a je to škoda. Udržují si totiž v hlavě mylné domněnky. Proto si pojďme zmínit několik mýtů týkajících se nehtů a vyvraťme si to, čemu bohužel řada z nás věří.  

Když často používáme lak, nehty nám zežloutnou 

To je samozřejmě omyl! Sice je pravdou, že při častém lakování nehtů především tmavými odstíny barev se nehty mohou začít zbarvovat, ale pokud se používají kvalitní laky, zbarvení se opravdu předejde. V případě, že se chcete žloutnutí vyvarovat, začněte navštěvovat manikérku, která vám provede déle trvající manikúru, díky které nebudete muset nehty lakovat co týden či obden.  

Bílé fleky na nehtech rovná se nedostatek vápníku 

Je pravdou, že nehty mohou o člověku leccos napovědět. Jenže zároveň platí, že bílé fleky na nehtech nejsou symbolem toho, že trpíte nedostatkem vápníku. Bohužel to je mezi lidmi poměrně zažitý omyl, který je třeba vyvrátit. Bílé fleky, které na nehtech jednou za čas mohou vzniknout, jsou nejčastěji způsobené úrazem (klepnete se a kousek nehtu se oddělí od nehtového lůžka).  

UV gely jsou pro nehty bezpečnější než akryl 

Toto je věta, kterou velice často slýcháte od výrobců UV gelů. Jenže opět je to jeden velký omyl. Je to jenom obrovský marketingový tah, který má nalákat lidi k tomu, aby kupovali UV gely a neupřednostňovali akryl. Je však třeba říct, že jak akryl, tak UV gel jsou na tom naprosto stejně, jen proces výroby se liší. Co se týče bezpečnosti, každému nehtu vyhovuje něco jiného. Poradit vám může například dobrá kosmetička.