Na které nemoci se v Česku nejčastěji umírá?

I když je to problém spíše v Africe, i v Česku se umírá na nejrůznější nemoci. Lidé se bojí obyčejné rýmy, ale bát by se měly daleko horších onemocnění, které mohou vést k úmrtí. V současné době se mnoho Čechů domnívá, že se na žádnou jinou nemoc než na rakovinu v našem státě umřít nemůže, ale není to tak. Ostatně nahlédněme do žebříčku nejčastějších nemocí, na něž se u nás bohužel umírá.  

Nejvíce se umírá na kardiovaskulární nemoci 

Nemoci srdce se v České republice nachází v hojném množství, bohužel. Stále více lidí se přidává k pacientům, které trápí problémy se srdcem. Bohužel podle průzkumů jsou právě kardiovaskulární nemoci nejčastější choroby, na které se umírá. Podle údajů ze Státního zdravotnického úřadu na kardiovaskulární nemoci umře až padesát procent z celkového počtu nemocných lidí. I když se množství umírajících daří snižovat, stejně je úmrtí z důvodu nemoci srdce velice časté.  

Umírá se také na cukrovku 

I když si mnoho lidí říká, že s cukrovkou se dá hravě žít, pravdou je, že je to další příčina úmrtí v České republice. Každý rok na cukrovku umře více jak dvacet tisíc lidí v České republice, což je obrovské číslo. V Evropě patří Česko do první pětice zemí, kde se na diabetes nejvíce umírá.  

Velice zajímavý je fakt, že se mezi námi nachází přibližně dvě stě nemocných lidí, kteří nejsou registrováni jako diabetici. Řada lidí o svém onemocnění dokonce ani neví.  

I na alergie se umírá 

Kdo by to byl řekl, že by se u nás umíralo hojně na alergická onemocnění. Bohužel s alergiemi není dobré si zahrávat, zejména když vedou ke smrti. Podle Státního zdravotnického úřadu každé třetí dítě je alergikem, každé desáté dítě starší pěti let je astmatikem. Zatímco alergiků je stále méně, pacientů s astmatem stále více. Bohužel z astma vznikají mnohá onemocnění, která vedou ke smrti.  

Umírá se také na nádory 

Druhou nejčastější příčinou smrti v České republice jsou nádorová onemocnění. Bohužel výskyt tohoto onemocnění velice rychle stoupá, úmrtnost zůstává na velmi vysoké úrovni.