Jak vyčistit čalouněnou sedačku?

Jak vyčistit čalouněnou sedačku?

V každém obývacím pokoji sídlí pohovka nebo sedačka, která je každý den používána. Zatímco někteří ji používají jen v době návštěv, jiní na ní sedí doslova neustále. Během používání se však sedačka, zejména čalouněná sedačka, razantně opotřebovává. Proto je důležité, abyste o ni s láskou pečovali, protože jinak ji budete muset nahradit novou. Navíc na čalouněné sedačce jdou vidět doslova všechny skvrny, k nimž nechtíc dojde. Jdou vidět skvrny od vína, skvrny od limonády nebo i pozůstatky dětských ručiček, které byly zašpiněné, kdo ví, od čeho. Aby čalouněná sedačka vypadala i po každodenním používaná jako nová, prozradíme vám, jak ji vyčistit.  

I když nečistoty šly vidět hlavně ve chvíli, kdy na sedačku zasvítilo sluníčko, pravdou je, že i nyní, v době podzimu, je vhodné ji vyčistit. Nechcete přece usedat na špinavou, zaneřáděnou sedačku, která pod tíhou skvrn a špíny trpí.  

Zbavte se prachu 

Nejdříve se musíte zbavit prachu, který je viditelný hlavně na tmavých čalouněných sedačkách. Prach je původce alergií, proto prach odstraňujte z pohovky v pravidelných intervalech, ideálně během každotýdenního úklidu.  

Zbavit se prachu není nic těžkého, jenom sáhněte po jemném kartáčku nebo po oblíbeném válečku, který veškerý prach na sebe zachytí.  

Zbavte se skvrn 

Sedačka bohužel trpí i proto, že na ní sídlí hromada skvrn od nápojů nebo třeba od jídla či od jiných věcí. Pokud vás trápí mastné fleky, doporučujeme sáhnout po teplé vodě s trochou mýdla nebo saponátu, která skvrny vyčistí. Pokud se nachází na pohovce skvrny od kávy nebo kečupu, s tím si poradí studená voda s trochou pracího prášku nebo s trochou přípravku na koberce.  

Na pohovce se také může nacházet žvýkačka, kterou také chcete odstranit. Opět si s tím zbytečně dlouho nelamte hlavu, jde to snadno. Stačí, když na ni přiložíte kostku ledu. Pod sílou ledu žvýkačka zamrzne a poté odpadne.