Nejčastější chyby v péči o zuby

zuby

Mnozí z nás si při péči o chrup představí jen čištění zubů dvakrát denně a v případě nutnosti návštěvu zubaře. To ale zdaleka nestačí! O zuby bychom se měli starat přinejmenším stejně jako o svou pleť nebo vlasy. Často se navíc dopouštíme několika chyb. Pojďme se jim podívat na zoubek!

Zuby čistíme, ale špatně!

Mezi nejčastější prohřešky patří nedostatečné čištění zubů! Tím, že si zběsile projedeme ústa kartáčkem, se sice zbavíme nepříjemného dechu, ale ne povlaku. Ten přitom způsobuje žloutnutí zubů a zánět dásní. Zuby si musíme čistit pečlivě a dostatečně dlouho. Další častou chybou bývá zbytečně tvrdý kartáček a čištění příliš velkou silou. Chrup bychom měli čistit precizně, ale jemně. Nezapomínejme ani na dásně! Ty musíme v okolí zubu čistit jak klasickým, tak mezizubním kartáčkem.

Zapomínáme na preventivní prohlídky

Ruku na srdce, opravdu chodíme k zubaři pravidelně? Objednat se na prohlídku až v případě bolesti zubu, totiž nestačí! Stomatolog může při pravidelné prohlídce odhalit kaz ještě v zárodku a vyléčit ho, aniž by do zubu vrtal. Zapomínat bychom neměli ani na pravidelné návštěvy dentální hygieny! I tuto službu nabízí pražská klinika Mediestetik. Na preventivní prohlídku by měly chodit i malé děti. Zvyknou si, že je návštěva stomatologie běžná.

Pozor na zlozvyky!

Každý má nějaký ten zlozvyk. Některé jsou ale pro zuby velmi škodlivé. Kromě kouření, které neškodí zdaleka jen našemu chrupu, je špatné třeba i skřípání zubů. Zuby se tím můžou poškodit. Jedním z vůbec nejhorších zlozvyků je pak používání zubů místo nástroje. Otvírání sáčku s bonbony nebo dokonce piva ústy se nám může šeredně vymstít! Zub se může narušit, naštípnout nebo dokonce vypadnout. Specialisté z kliniky Mediestetik nám chrup sice spraví, lepší je ale jeho poškození předcházet.