Nejoblíbenější sporty pro dívky: zjistěte, který sport je pro vaši dceru ten pravý!

Nejoblíbenější sporty pro dívky

Hledáte pro svou dceru novou aktivitu? Podívejte se na naše top 10 nejoblíbenějších sportů pro dívky v ČR, včetně tenisu, fotbalu, plavání, atletiky a dalších. Zjistěte, který sport je pro ni ten pravý a podpořte ji v její cestě k aktivnímu a zdravému životnímu stylu! Ve školách se dívky nejčastěji setkají s volejbalem, gymnastikou, atletikou, plaváním, fotbalem a basketbalem, proto není divu, že všechny tyto sporty chtějí dívky zdokonalovat, aby ve škole zazářily, často jim tato obliba zůstane i do ranní dospělosti.

Tenis

Tenis je oblíbený sport pro dívky v ČR a má silnou tradici a dlouhou historii, s prvními tenisovými kurty konstruovanými v 19. století. ČR má mnoho úspěšných tenistek, které se účastní mezinárodních soutěží.

Známé sportovkyně v dané oblasti tenis – Martina Navrátilová, Petra Kvitová, Karolína Plíšková, Kateřina Siniaková, Barbora Strýcová, Jana Novotná, Barbora Krejčíková, Lucie Šafářová, Karolína Muchová, Lucie Hradecká

Atletika

Atletika je velmi rozmanitý sport, který zahrnuje mnoho disciplín, jako je sprint, skok daleký, hody a běhy. Atletika má v ČR dlouhou historii, s prvními organizovanými atletickými soutěžemi konanými v 19. století. ČR má silnou atletickou tradici a mnoho úspěšných atletek.

Známé sportovkyně v dané oblasti atletika – Věra Čáslavská, Jarmila Kratochvílová, Barbora Špotáková

Fotbal

Fotbal je velmi oblíbený sport, a to jak pro chlapce, tak i pro dívky. Ženský fotbal má v ČR dlouhou historii, s prvním ženským fotbalovým klubem vznikajícím již v roce 1923. Ženská fotbalová liga byla založena v roce 1993. Fotbalová reprezentace žen ČR patří mezi stálé účastníky mezinárodních soutěží.

Známé sportovkyně v dané oblasti fotbal: Pavlína Ščasná, Petra Divišová, Gabriela Chlumecká

Plavání

Plavání je oblíbený sport pro dívky a to jak pro rekreační, tak i pro závodní účely. Plavání má v ČR dlouhou tradici, s prvními organizovanými plaveckými soutěžemi konanými již v 19. století. ČR má úspěšné plavecké týmy a plavci a plavkyně se často umisťují na mezinárodních soutěžích.

Známé sportovkyně v dané oblasti plavání – Jirka Letzinová, Martina Moravcová, Kateřina Elhotová

plavani

Basketbal

Basketbal je oblíbený ve školách a proto jeho popularita je stále vysoká. Basketbal má v ČR dlouhou tradici, s prvním basketbalovým zápasem konaným v roce 1901. Existují ženské basketbalové týmy, které soutěží v různých ligách a turnajích.

Známé sportovkyně v dané oblasti basketbal – Ilona Burgrová, Hana Horáková, Jana Veselá

Volejbal

Volejbal je další oblíbený sport pro dívky. V ČR (čtěte ČSR) byl prvním organizovaným volejbalovým zápasem konaným v roce 1922. Existují ženské volejbalové týmy, které soutěží v různých ligách a turnajích.

Známé sportovkyně v dané oblasti volejbal – Iva Dostálová, Helena Havelková, Eva Koukalová

Gymnastika

Gymnastika je náročný sport, který zahrnuje mnoho disciplín, jako je skoky, sestavy na nářadí, tanec a další. Gymnastika má v ČR dlouhou historii, s prvními organizovanými soutěžemi konanými v 19. století. Stále máme úspěšné gymnastické týmy a gymnastky, které jsou vrcholově úspěšné.

Známé sportovkyně v dané oblasti gymnastika – Věra Čáslavská, Ludmila Švédová, Jana Komrsková

Softbal

Softbal je sport podobný baseballu a je oblíbený zejména mezi dívkami. Softbal má v ČR dlouhou historii, s prvními softbalovými týmy vznikajícími v 70. letech 20. století. Existují ženské softbalové týmy, které soutěží v různých ligách a turnajích.

Známé sportovkyně v dané oblasti softbal – Lucie Voňková, Martina Blahoutová, Petra Orlová

Jóga

Jóga je cvičení pro zlepšení fyzické a duševní pohody, které je oblíbené mezi dívkami v ČR. Jóga má kořeny v indické kultuře a v ČR se stala populární až v posledních desetiletích. Existuje mnoho studií jógy, kde se dívky mohou účastnit lekcí.

Známé sportovkyně v dané oblasti jóga – Jana Jiřičková, Lenka Jirsová, Petra Procházková

joga

Fitness

Fitness je oblíbený sport pro dívky, který zahrnuje různé cvičení pro zlepšení fyzické kondice a tvarování těla. Fitness má v ČR dlouhou historii, s prvními fitness centry vznikajícími v 70. a 80. letech 20. století. Dnes existuje mnoho fitnes center a tréninkových studií, kde se dívky mohou účastnit různých cvičení.

Známé sportovkyně v dané oblasti fitness – Andrea Benešová, Denisa Spergerová, Jana Svobodová

Slovo na závěr: Snem dívky často bývají sporty třeba i „být baletkou“ nebo „krasobruslařkou“, ale ne všechno je jednoduše realizovatelné a často záleží, jaké nabízí město možnosti.

Autorem článku je Libor Výborný