Pět důvodů, proč snídat ovesnou kaši

Ovesná kaše na snídani

Snídaně je základ dne, to však ví skutečně každý. Ne od toho, jak se vyspíme, ale od toho, jak posnídáme se odvíjí náš celý den. Pokud patříte k lidem, kteří nestíhají snídat, je dobré si ráno v rychlosti umixovat alespoň smoothie nápoj, který vám dodá potřebné vitaminy a živiny, které přes den potřebujete do těla dostat. Jestli však stíháte, dopřejte si před hektickou prací chvilku klidu a udělejte si ovesnou kaši, která je plná živin a všeho, co vaše tělo po ránu potřebuje. Důvodů, proč snídat ovesnou kaši, je však mnohem více.

O ovesné kaši se toho napovídá bohužel mnoho. Existují zlí jazykové, kteří tvrdí, že ovesná kaše není tak zdravá, jak se na první pohled může zdát. Dovolte, abychom tento mýtus vyvrátili. Ovesná kaše se skutečně řadí k těm nejzdravějším formám snídaně vůbec. Vždyť samotná oves je hodnocena jako nejzdravější obilovina, která je zdrojem důležitých vitaminů, antioxidantů, minerálních látek a vlákniny.

Pojďme se však podívat na pět důvodů, proč ovesnou kaši snídat.

1) Snižuje cholesterol

Každý ví, že vysoký špatný cholesterol v krvi je nebezpečím, protože může způsobovat vážně srdeční choroby, po nichž následuje smrt. Buďte proto pozorní a udržujte si svůj špatný cholesterol v přijatelné hladině díky ovesné kaši.

2) Zlepšuje kontrolu hladiny cukru v krvi

Onemocnění cukrovkou je čím dál častější, proto nepodceňujte ani hladinu cukru v krvi. Ovesné kaše nejen, že pomáhají stabilizovat hladinu cukru v krvi, ale také zlepšují kontrolu nad hladinou cukru v krvi.

3) Nasytí

To nejdůležitější je, že vás dokonale nasytí. Nemáte tedy potřebu se hned po ránu přejíst a vydržíte do oběda i bez svačiny, tudíž by se dalo říct, že ovesné kaše pomáhají zhubnout.

4) Prospívá pleti

Málokdo ví, že ovesné kaše prospívají naší pleti. Jemná oves má totiž hned několik tělu prospěšných látek, které zabraňují svědění i podráždění kůže.

5) Snižují riziko dětského astmatu

Jelikož je astma nejčastější onemocnění u dětí, je třeba mu předcházet. Ovesné kaše nám v tom pomohou.