Pokojové rostliny, které zajistí klidný a kvalitní spánek

Pokojové rostliny, které zajistí klidný a kvalitní spánek

O tom, že je spánek pro člověka důležitý, není pochyb ani sporu. Zatímco většina lidí sází na kvalitní matrace, jiní lidé vědí, že na kvalitě našeho spánku má podíl i ovzduší v ložnici. To je třeba čistit. Jenže čistička vzduchu nepatří k nejtišším zařízením domácnosti a při klasickém větrání jde do ložnice více prachu a jiných alergenů než čerstvého vzduchu. Otázkou tedy je, jak vzduch v ložnici zkvalitnit, aby se zvýšila kvalita i našeho spánku.  

Odpověď naštěstí nemusíte dlouze hledat na internetu, přinášíme vám ji. Odpovědí jsou pokojové rostliny. Řada z nich má totiž tu moc čistit vzduch v interiéru. Jinými slovy vám obyčejné pokojové rostliny mohou zkvalitnit spánek. Jen je tedy nutné do ložnice přinést ty rostliny, které to opravdu dokážou.  

Levandule 

Začněme s krásnou a nádherně vonící levandulí. Její příjemné aroma je velice uklidňující, díky ní usnete prakticky ihned po ulehnutí do postele. A až budete spát, levandule se postará i o čistý vzduch v interiéru. Nezáleží na tom, jestli si ji do ložnice přinesete v čerstvé nebo v sušené podobě. V obou případech vám bude k užitku.  

Tchynin jazyk 

O tchynině jazyku se ví, že je to rostlina zcela nenáročná. Hravě si poradí i v domácnostech začínajících pěstitelů. Nevadí jí prakticky nic – dokonce ani temné stanoviště nebo nepravidelná zálivka. Je však jedovatá, tak se nehodí do domácností s dětmi nebo domácími mazlíčky. I když je ale jedovatá, umí pohlcovat nepříjemné toxiny putující vzduchem, jako jsou formaldehydy nebo trichlorethyleny. Taktéž zbavuje vzduch v interiéru nebezpečného benzenu.  

Anglický břečťan 

Břečťan není rostlina patřící jenom do zahradních záhonů. Můžete ji pěstovat i v květináči. A pokud se k tomuto kroku odhodláte, budete za to nesmírně rádi. Anglický břečťan totiž odstraňuje z ovzduší až čtyřiadevadesát procent nečistot, a to za pouhých dvanáct hodin. Tuto vlastnost ocení nejen alergici a astmatici, kteří díky anglickému břečťanu budou konečně nerušeně spát.