Proč baseball nehrají ženy? 

Proč baseball nehrají ženy?

Koukali jste někdy na baseball a položili si otázku, proč tam vlastně nehraje žádná žena? Když se řekne baseball, většině lidí se vybaví muži. Ne nadarmo je baseball po staletí považován za mužský sport. Proč ale v baseballu nehrají ženy? Mnoho lidí říká, že je to proto, že ženy nejsou dostatečně silné, aby mohly hrát tuto hru. Pojďme zjistit ten pravý důvod.  

Může v MLB hrát žena? 

Major League Baseball je nejvyšší baseballová liga v USA. Mohla by žena hrát v MBL? Odpověď zní ano, ale většina žen by nebyla schopna soutěžit na stejné úrovni jako muži. Je to proto, že baseball je fyzicky velmi náročný sport a hrát na takové úrovni vyžaduje velkou sílu a vytrvalost. Existuje však několik žen, které se dokázaly dostat do MLB, například Mo’ne Davisová a Jennie Finchová.  

Tradice 

Baseball je sport, který tradičně hrají muži. V baseballu tak moc žen hrát neuvidíme, až na nějaké výjimky. Důvodů je mnoho, ale tím nejdůležitějším je tradice. Baseball je sport, který se po generace dědí z otců na syny. Jde o tradici, která je zakořeněna v mužnosti atletice.  

Fyzické schopnosti 

Baseball je fyzicky náročný sport. K dobré hře je zapotřebí hodně síly a obratnosti. To je často důvodem, proč v baseballu nehrají ženy. Ženy nejsou od přírody tak fyzicky silné jako muži, což jim může ztěžovat soutěžení na stejné úrovni. 

To neznamená, že ženy nejsou schopné hrát baseball. Existuje řada talentovaných hráček, které by se bez problémů vyrovnaly mužům. Naprostá většina z nich však jednoduše nemá takové fyzické schopnosti, aby mohla hrát na profesionální úrovni. 

Samozřejmě existuje několik výjimek. Některé ženy jsou schopny vyrovnat se mužům nebo je dokonce předčit v síle a obratnosti. Takové ženy jsou však vzácné a nestačí na vytvoření konkurenceschopné ženské baseballové ligy. 

Pravidla 

Pravidla hry také moc nehrají ženským hráčkám do karet. Baseball vyžaduje, aby hráči běhali na dlouhé vzdálenosti, skákali a chytali velmi rychlé míčky.  

Pravidla také umožňují hráčům být vůči sobě lehce agresivní, což může vést k nebezpečným srážkám. Ženy zkrátka nemají stejné fyzické schopnosti jako muži a jsou vystaveny vyššímu riziku zranění, pokud by hrály baseball podle současných pravidel.