Podzim u vás doma aneb jak si přivolat kouzlo babího léta do interiéru 

Podzim u vás doma aneb jak si přivolat kouzlo babího léta do interiéru

Podzimní dekorace patří k tomu nejlepšímu, co si během roku můžeme pozvat k sobě domů. Kouzlo podzimních barev vás pohladí na duši, kdykoliv přijdete domů. Co zvolit?  

Můžete to vzít poctivě 

Někdo podzim naprosto miluje. Místo žehrání na rozmary počasí, které jsou v tomto období v roce naprosto běžné a nejsou žádnou novinkou, si svůj příbytek promění pěkně od podlahy. Na kovové garnýže pověsí kromě záclon také veselé oranžové závěsy a do interiéru si pozve dekorační látky ve stejném nebo podobném odstínu. Stačí, když zkombinujete několik základních prvků a budete se zaměřovat na dekorace na oknech, na jídelním stole, a také na parapetu. Samozřejmě ale ozdobit lze i stěny.  

Dodržte stejný styl 

Milujete klasické materiály, které jsou přírodní a nadčasové? Můžete si z nich vytvořit levné a krásné dekorace. Pokud ale raději vídáte blyštivé materiály a barvy, držte se jich. Tyto dva styly se snažte nekombinovat.  

Dekorace z přírodnin si vyrobíte za pár korun 

Přírodniny jsou materiál, kterého je na podzim všude dostatek. Šípky, barevné listy, suché traviny. Barev je skutečně přehršel a byla by škoda toho nevyužít. Použít tak můžete například žaludy, ze kterých si vyrobíte pomocí tavné pistole věneček. Stačí jen nasbírat tenké větvičky a smotat je do tvaru srdce, kruhu nebo nepravidelného hnízdečka. Na něj tavnou pistolí připevněte žaludy. Celek ozdobte šípky nebo jeřabinami.  

Slavnostní tabule s listím 

Připravte si krásnou tabuli pro rodinný čaj o páté. Podzim je potřeba si pořádně vychutnat. Na ubrus vyskládejte čerstvě posbírané listy a použijte je jako dekoraci. Chybět nesmí voňavá svíčka a papírové nebo textilní ubrousky. Slavnostní tabuli se snažte nachystat tak často, jak to jen půjde.  

Babí léto nemusí být jen za okny, ale také u vás doma. Povolejte dýně, listy, větvičky, suché traviny, kaštany a žaludy, a vytvořte si doma dekorace z přírodnin. Doplňte je bytovým textilem veselých barev.