Proč kupovat auto v zimě

Proč kupovat auto v zimě

Plánujete si pořídit automobil? Není lepšího času než v zimě! Zimní měsíce sice řada lidí bere doslova za trest, ale ve skutečnosti je to ideální období na koupi nového nebo ojetého auta. Proč tomu tak je? Jsou tlumiče do auta méně opotřebované nebo proč bychom měli vozidlo kupovat právě na konci, respektive na začátku roku, kdy zima kraluje? 

Levnější nabídka

Zejména v lednu nebo v únoru se automobily koupí za daleko výhodnější cenu než po zbytek roku. Výjimku v tomto výhodném zimním období mohou tvořit Vánoce, respektive předvánoční čas, kdy může být nabídka spíše pořádně vyšponovaná. Jelikož jsou ale lidé po vánočních svátcích finančně vyšťaveni, je nabídka v bazarech (a také v obchodních centrech v jiných prodejnách) cenově velmi přijatelná. 

Pokud vám přijde, že i přesto je nabídka poměrně drahá, máte možnost vyjednávat skutečně vysoké slevy. Nakonec tedy i na první pohled nevýhodná nabídka může být výhrou v loterii. 

Ověření skutečného stavu vozidla

Není tajemstvím, že automobil se v zimě chová trochu jinak než po zbytek roku. Zima totiž osobní vozidla negativně ovlivňuje. Na druhou stranu to znamená, že můžete vozidlo alespoň vyzkoušet v zajímavých podmínkách a zjistit tak, jestli je i v zimě na něj spolehnutí či nikoliv. 

Například mluvíme hlavně o nastartování vozidla v mrazu. Zjistíte či ověříte si stav akumulátoru i startéru. Včasným odhalením závady můžete předejít mnoha neočekávaným výdajům, které se mohou dotknout i několika desítek tisíc korun. 

Skutečný stav karoserie

Stejně tak můžete odhalit, jaký je skutečný stav karoserie vozidla. V zimě se totiž více projevuje její zhoršený stav. Opotřebení jednotlivých dílů je rozpoznatelnější, a to například už jenom tím, že součástky začnou vrzat vlivem nízkých teplot.