Signály, kterými nás tělo upozorňuje na příchod rakoviny

Signály, kterými nás tělo upozorňuje na příchod rakoviny

Ať už navštívíte jakéhokoli lékaře, každý vám dá radu, ať stále posloucháte své tělo. Mnohým zdravotním problémům bychom se totiž mohli vyhnout v případě, že bychom své tělo opravdu poslouchali tak, jak ho poslouchat máme. Bohužel řada lidí naprosto ignoruje to, co tělo povídá, co tělo říká nebo na co tělo poukazuje. Vyvarujte se proto třeba takové rakovině nebo podchyťte rakovinu včas, když budete své tělo poslouchat tak, jak byste ho poslouchat měli.  

Ano, tělo opravdu řekne, když ho něco trápí, bolí nebo když ho něco napadá i sužuje. Dokonce člověka informuje i o přicházející rakovině, která bývá tím hlavním strašákem ve skříni mnohých z nás. V případě, že chcete za každou cenu rakovinu odhalit co nejdříve, pokud tedy někdy přijde, naučte se rozeznávat základní signály, které tělo vysílá, když se hrozba blíží.  

Bolesti v pažích nebo v nohách 

Mnozí lidé se domnívají, že rakovina zprvu vůbec nebolí, ale není to tak. Rakovina bolí, a to i v naprostých počátcích. K prvním signálům patří především bolest paží a nohou. Samotná bolest se však může lišit svou intenzitou. Může být tupá, ale také i silná. Může se schovávat v jednom místě, může také střílet dál do těla. Právě taková bolest upozorňuje konkrétně na rakovinu vaječníků nebo na rakovinu kostí.  

Neustálá únava 

K dalším signálům, které tělo vysílá v případě, že se blíží rakovina, patří také neustálá únava. Ta jde většinou ruku v ruce s nevysvětlitelným hubnutím. Pokud jste záhadně ztratili více jak čtyři a půl kilogramu, je někde problém a pravděpodobně se na vás dobývá rakovina. Nejčastěji to v takovém případě bývá rakovina tlustého střeva, slinivky nebo rakovina plic. 

Hodně vápníku v těle 

Pokud máte v těle hodně vápníku, taky vám to tělo řekne. K základním signálům patří bolesti hlavy, potíže s močením nebo únava. Pokud se vám v těle hromadí příliš mnoho vápníku, může to být symptom rovnou několika typů rakovin, k nimž patří například rakovina prsu nebo rakovina plic.