Hra o trůny a TOP 5 zajímavostí, které jste doposud neznali

Hra o trůny a TOP 5 zajímavostí, které jste doposud neznali

Hra o trůny je bezpochyby jedním z nejúspěšnějších seriálů současnosti. Před nedávnem skončila jeho finální osmá řada, která uzavřela osudy našich oblíbených hrdinů. I pokud jste však poctivě sledovali všechny díly, šance je, že následujících deset zajímavostí o tomto seriálu jste předtím (dost možná) neznali! 

Manžel na jedničku 

Když herečka Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) poprvé potkala Jasona Momou, který v první sérii ztvárnil jejího manžela, Momoa se na ni vrhl s výkřikem “Ženuško!” a samým nadšením ji povalil na zem. Tomu se říká náklonnost na první setkání! 

Jediná volba 

Zatímco o většinu rolí v seriálu se strhla pranice, Peter Dinklage, který hraje diváckého oblíbence Tyriona Lannistera, byl na tuto roli jasnou – a jedinou – volbou tvůrců seriálů. A že zvolili správně, dokazuje i množství cen, které Dinklage za svoje ztvárnění Tyriona získal. 

Láska v seriálu i v reálu 

Divoška Ygritte a Jon Snow tvořili jeden z ikonických párů seriálu. Jiskřilo to však mezi nimi i ve skutečnosti, a jejich představitelé Rose Leslie a Kit Harington se dali dohromady. Harington svou přítelkyni v září 2017 požádal o ruku a 23. června 2018 se vzali ve Skotsku. Ačkoliv tak jejich hrdinům láska v seriálu nevydržela, zdá se, že ve skutečném světě by tato romance přece jen mohla mít šťastný konec. 

Vynálezce záchodu 

Když už je řeč o Kitu Haringtonovi, není bez zajímavosti, že jeden z jeho předků, John Harington, působil na dvoře královny Alžběty I. – a také vynalezl splachovací záchod. Proto se také splachovacímu záchodu občas ve Velké Británii říká “the john”. 

Rudá kněžka místo Cersei 

Evropská herečka Carice van Houten, která hraje Rudou kněžku, si mohla původně zahrát Cersei Lannister. Van Houten dostala nabídku zúčastnit se castingu na tuto roli, ale protože zrovna točila jiný film a neměla čas, nakonec z toho sešlo.