Termokamera měří teplotu na dálku

S měřením teploty se dnes setkáte prakticky na každém rohu. Důvodem toho je, že se tím zjišťuje, jestli nemáte nový typ onemocnění, který sužuje nejen Českou republiku, ale prakticky celý svět. A právě zvýšená teplota nebo horečka je jedním ze základních příznaků obávané nemoci. V České republice se v současné době využívají především infračervené teploměry, které jsou poměrně inovativní řešení, na druhou stranu i v tomto případě vyžaduje měření teploty čas. Ale díky nové termokameře, kterou má na svědomí česká firma, by mohlo být měření teplot záležitostí chvilkovou. Zmiňovaná termokamera totiž umí měřit teplotu na dálku, aniž by se člověk musel zastavit, aniž by se musely tvořit fronty.  

Začínalo to u dronů, pokračuje se ve zdravotnictví 

Česká firma, která má novou termokameru na svědomí, nejdříve začínala u dronů, pro které se původně termokamery vyráběly. Nyní je jejich specializace trochu jiná, a sice dostávají se do odvětví zdravotnictví, kde chtějí pomoct vyvarovat se zdlouhavému měření teploty a tvoření front. To zdravotníkům ostatně velice pomůže, navíc prakticky nebudou muset přicházet s možnými nakaženými do styku.  

Jak jsme totiž zmínili, nová termokamera umí jednu věc, a sice měřit teplotu na dálku. Člověk se tedy u ní nemusí zastavit a nemusí tak tvořit fronty při vyčkávání na výsledky.  

Extrémně citlivá a pracující čtyřiadvacet hodin denně 

Termokamera, kterou nyní mohou využívat zdravotníci, je specifická především svou extrémní citlivostí a přesností. Zdravotníci se na ni mohou spolehnout po celý den čili po celých čtyřiadvacet hodin. Má navíc skvělé rozlišení, což ji taktéž odlišuje od konkurence.  

Ptáte se, jak je možné, aby termokamera byla tak přesná? Na vině je černé těleso, které si bere termokamera na pomoc. S pomocí tohoto tělesa je zajištěná metrologická návaznost.