Tónovací krém a make-up

tonovaci krem makeup

Tónovací krémy jsou velmi oblíbené. Projasňující BB krémy, CC krémy a jemné fluidní make-upy jemně zvláční pleť, nejsou tak hutné jako ostatní typy make-upů a vyhovují mladším generacím. Jsou také vhodné na léto. CC krém zase ocení zralé ženy, které mají dobrou pleť, která nevyžaduje velké překrytí, a mají rády počet svěžesti.

Vybrat správný odstín může být problém. Vždy je lepší volit tón světlejší než je naše pleť. Pokud nejste od přírody snědé typy, nebojte se růžových podtónů ani označení light, tedy světlá. Může vám vyhovovat i nádech do žlutá, který dobře kryje kruhy pod očima. Na ty je ale lepší korektor, pokud jsou hodně viditelné. Někdy je dobré soudit barvu s odstupem času, počkat chvíli než se krém vstřebá a pak teprve hodnotit.

Rozdíl mezi BB krémem a tónovacím krémem

Oproti BB krému má tónovací krém znatelně lehčí konzistenci. Není tak hutný a o něco lépe se roztírá. Musíte ale počítat s jeho delším vstřebáním. Je také třeba si dát pozor na mapy, které mohou vzniknout, když jej na některých místech špatně rozetřete. Tónovací krém nezalézá do vrásek a dovede se vašemu tónu pleti dobře přizpůsobit. Postupně se vstřebává, pokud dokážete vychytat odstín, bude neznatelný.

Krytí je ovšem velmi jemné až slabé. S překrytím nedostatků se počítat nedá. Na sjednocení barvy je tedy velmi vhodný, pro zakrytí jizviček, akné, červených a jaterních skvrn či žilek už ale nestačí. Na to jej musíte kombinovat s korektorem. Tónovací krém je tedy třeba brát jako hydratační, lehce a jemně sjednocující záležitost.

BB cream už je podobný fluidním make-upům. Sjednotit pleť umí, více kryje a také obsahuje UV filtry vhodné na léto pro ochranu proti slunečním paprskům. Měkká emulze BB cream vás zahalí do hedvábného závoje. BB cream dovede navodit dlouhotrvající efekt. Jeho vlastnosti jsou podobné vlastnostem hydratačního krému. Dokáže sjednotit barvu kůže a skrýt i drobné vady na vaší pleti. Je jemný, krémový a hydratační, příliš nemastí, ale ani nevysušuje, a zajišťuje pocit dokonalého a přirozeného make-upu. Je jemný a snadno použitelný.