Jak ušetřit na nákupech on-line

Jak ušetřit na nákupech on-line

Jak ušetřit na nákupech on-line

Skutečnost, že koupit oblečení, boty a je jiné výrobky je přes internet výhodnější, není žádná novinka. Online nakupování sice není žádná věda, ale přesto je dobré vědět pár maličkostí.

Klady a zápory nákupu přes internet

Hlavní výhodou je ušetřený čas. Z pohodlí svého domova si v klidu vyberete bez obtěžujícího pohledu nevrlé prodavačky zboží, kdykoliv během dne o sobotě neděli a svátcích. To trvá průměrně 10-15 minut.

Úspora peněz. Ve většině případů, internetové obchody své zboží nabízejí za nižší cenu, než v běžném nákupním středisku. Často mají lukrativní akce a slevy.  Není žádným tajemstvím, že obyčejné obchody odmítají kupovat oblečení a obuv ve speciálních velikostech, ze strachu, že jim zůstane ležet na skladě.  Na internetu není problém si najít obchod, který bude nabízet vaší velikost.

Volba způsobu platby.  Můžete platit různými způsoby: kreditní kartou, elektronické peníze, bankovním převodem nebo v hotovosti kurýrovi při dodání.

Hlavní nevýhodou tohoto způsobu pořízení věci – nemožnost si je vyzkoušet, taktéž barvy jsou jiné než ve skutečnosti.

Problémy s doručením. Dodávka je někdy drahá, přeposílání pošty může být časově náročné.

Problémy s vrácením zboží.  Neseriózní prodejci nereaguji na vaši reklamaci, přestože podle zákona můžete nepoškozené zboží vrátit bez udání důvodů do 14 dnů. Proto než učiníte objednávku, podívejte se na zkušenosti ostatních s tímto eshopem na různých diskusích.

Nakupujte co nejlevněji díky srovnávačům zboží

Obvykle se takové webové stránky nazývají agregátor, který je katalogem různých obchodů a má spoustu nástrojů pro třídění, porovnávání a výběr. Návštěvník se dívá na produkty v požadované kategorii, porovnává ceny a další vlastnosti, a na nákup vybraných modelů jde přímo na stránky obchodu. V těchto agregátorech nechybí i recenze zákazníků.  Nejznámější srovnávač zboží je Heureka. Tato služba nabízí více příležitostí pro porovnání a výběr zboží, je mnohem vyšší než v běžném internetovém obchodě. Je také důležité, že různé obchody často prodávají produkty stejných dodavatelů, takže je velmi užitečné porovnat ceny stejného modelu, a zvolit si tak nejlepší cenu.