Užitečné tipy, jak nejvýhodněji prodat nemovitost

Užitečné tipy, jak nejvýhodněji prodat nemovitost

Prodej nemovitosti je vždy dobré dostatečně promyslet. Samozřejmě je potřeba zjistit podmínky jednotlivých způsobů prodeje a zjistit, kde získáme nejvíce peněz. Jak na to? 

Dejte si všechny možnosti vedle sebe

Všechny běžné možnosti, které se pro prodej nemovitosti nabízí, si pěkně vypište. Zjistěte si podmínky a celkové trvání prodeje. Výkup nemovitosti vám nabídne finance ihned po podpisu smlouvy, realitní kancelář se bude vaši nemovitost snažit prodat již během několika měsíců, a prodej svépomocí vám možná nabídne lepší cenu, ale vše si budete muset zařizovat sami. Navíc není jisté, že váš inzerát vůbec někdo uvidí. Výkup bytu, domu a nemovitosti, je ze všech možností nejrychlejší. 

Zjistěte si konkrétní cenu

Až si budete vyřizovat prodej nemovitosti, vždy se zajímejte o konkrétní cenu. Právě to, kolik za svůj pozemek nebo byt získáte, je mnohdy určující. Výkup vám přitom nemovitost odkoupí ihned, tudíž nemusíte řešit další výdaje, které jsou s udržováním nemovitostí spjaté. Prodej pomocí realitní kanceláře je často symbolem pro skryté poplatky a provize, které budete realitce platit. Proto si ihned zjistěte, jaká bude vlastně výsledná cena, kterou za svou nemovitost získáte. 

V případě prodeje svépomocí počítejte s tím, že budete o nemovitost nuceni pečovat ještě po několik dlouhých měsíců nebo let, než se vám ji podaří prodat. O tuto cenu byste měli snížit prodejní cenu, kterou si vlastně přejete získat od kupce. 

Mějte přehled o současných cenách

Abyste měli jistotu, kontaktujte odhadce nemovitosti. Tato nezávislá osoba vám vypracuje odhadní cenu vašeho pozemku, domu nebo bytu. Budete tak mít jasnou představu o tom, kolik byste vlastně za váš majetek mohli dostat. Současně také zjistíte, zda máte dobře nastavenou pojistnou smlouvu na svou nemovitost. Tu je totiž potřeba aktualizovat s narůstající cenou nemovitostí. 

Zjistěte si všechny možnosti a rozhodněte se. Výkup vám ihned po podpisu smlouvy vyplatí všechny finance. Na nic nečekáte, ani žádné skryté poplatky vás nečekají.