Využití ovesných vloček v domácnosti. Nepatří jen do snídaní 

Využití ovesných vloček v domácnosti. Nepatří jen do snídaní

Mouka z ovesných vloček se v kuchyni běžně používá k přípravě dezertů a výborných polévek. Kromě jídla ale ovesné vločky můžete využít i jinde. Díky tomu, že obsahují vitamín B1 a zinek, vám dodají dobrou náladu. Ovesné vločky se hodí jak na výrobu přírodní kosmetiky, tak i pro péči o tělo. Oves má zvláčňující, uklidňující a osvěžující vlastnosti, díky kterým je opravdovým lékem. 

Ovesná koupel 

Pokud je vaše pokožka podrážděná, máte kopřivku, je příliš suchá nebo vás nepříjemně svědí, vyzkoušejte zklidňující koupel s ovesnými vločkami. Do pytlíku z tenké látky nebo záclony dejte ovesné vločky a zavažte ho tak, aby se vločky nedostaly ven. Pytlík ponořte do vody a užijte si příjemnou koupel. Pokud dáváte přednost sprše před vanou, použijte pytlík jako houbičku a jemně s ní masírujte vaše tělo.   

Tělový peeling 

Tělový peeling jednoduše vyrobíte se 3 lžícemi ovesných vloček, 1 lžící mořské soli a olivového oleje. Zrníčka soli a ovsa jsou exfoliační, zatímco olej zjemní vaši pokožku. 

Léčba akné 

Všimli jste si pupínku večer před důležitou schůzkou? Zde je jednoduchý trik, jak se ho zbavit. Smíchejte jednu čajovou lžičku ovesných vloček s teplou vodou tak, abyste vytvořili jemnou kašičku. Namažte ji na pupínek a nechte zaschnout přes noc. 

Maska na obličej 

Pokud je vaše pokožka suchá, dehydratovaná a matná, můžete vyzkoušet osvěžující masku ze dvou polévkových lžic ovesných vloček a dvou polévkových lžic růžové vody. Dobře ji promíchejte, dokud nebude maska propojená, a krouživými pohyby ji naneste na obličej. Nechejte působit 20 minut a opláchněte teplou vodou. 

Vyvážená strava 

Ovesné vločky mohou nahradit bílou mouku. Jsou méně kalorické, ale mají vysoký obsah vlákniny a jsou výživnější. Můžete je použít k pečení cukroví, koláčů a chleba. 

Pro sportovce 

Oves je nejvhodnější obilovina pro vytrvalostní sporty, jako je běh, plavání nebo jízda na kole. Chcete-li mít více energie během tréninku, nezapomeňte obohatit stravu ovesnými vločkami. Připravte si ovesnou kaši na snídani, nebo upečte sušenky. 

Domácí deodorant 

Ovesné vločky a jedlá soda mají schopnost absorbovat pachy. Dejte vločky do malé dózičky, kterou můžete umístit do ledničky, botníku, nebo rohu místnosti. 

Zahušťovadlo 

Mleté ovesné vločky jsou ideální k zahuštění zeleninových polévek, omáček a krémů.