Workoholismus je diagnóza, která se řeší na anonymní terapii

Workoholismus je diagnóza, která se řeší na anonymní terapii

Pracovní nasazení, které ohrožuje psychické i fyzické zdraví člověka, to je workoholismus. Člověk přestává mít zdravou míru toho, co je schopen zvládnout. A trpí. On sám, i jeho nejbližší. Online terapie zde skutečně zabírá.  

Hlavně postupně

Na terapii se klient samozřejmě nedozví, že má přestat pracovat a začít žít v lese. Jde jen o to najít tu správnou míru pro danou osobnost, ve které se bude kromě radosti z odvedené práce vyskytovat také celá řada rozdílných pocitů, které k smysluplnému a naplněnému životu neodmyslitelně patří. Anonymní terapie se zde přitom jeví jako velká výhoda. Proč tomu tak je?

Bez nutnosti cokoliv ventilovat

Již samotná nálepka člověka, který chodí na terapie, je v dnešní společnosti stále více stigmatizována. Přitom se jedná o zcela běžnou péči o své zdraví, podobně jako je tomu v případě návštěvy fit centra. Anonymní terapie je založena na naprosté důvěrnosti klienta a pracovníků kliniky. Není nutné cokoliv zapisovat do zdravotní karty, cokoliv ventilovat ve společnosti, kde se klient nachází. Jednoduše se pracuje s osobností klienta, aniž by se na ni pohlíželo skrze její společenské postavení.

Rovnováha a pocit štěstí

Workoholismus se vyznačuje tím, že nás ze začátku naplňuje štěstím a pocitem zadostiučinění. Jsme na sebe hrdí pro to, čeho dosahujeme. Postupně se ale naše nároky na nás samotné stále zvyšují. Vypadá to, jako bychom nikdy nebyli dostatečně spokojeni. Přitom prací trávíme stále více a více času. Najednou zjišťujeme, že se v běhu týdnů, měsíců a let v našem životě vyskytují jen povinnosti. Terapie pomáhá klientům nalézt rovnováhu. Najít způsob, kterým se dá dobře rozjeté podnikání proměnit v prosperitu i radost. 

Workoholismus není pro náš organismus přirozený. Vede k celé řadě patologických změn v našem těle. Proto je potřeba změnit své nastavení a dostat se opět do rovnováhy. Anonymní terapie je vhodným prostředkem, jak toho dosáhnout.