Nejčastější chyby při údržbě vozidla. Děláte je také?

Nejčastější chyby při údržbě vozidla. Děláte je také?

Pravidelná péče o auto se vyplácí. I přes snahu se ale stále mnoho z nás dopouští některých chyb, které v některých případech dokonce vedou k ohrožení bezpečnosti provozu vozidla. Jaké chyby bychom neměli dělat? 

Pozor na tlumiče

Mnoho z nás chápe, že když se auto pomalu začíná chovat v nájezdu do zatáček rozdílně, je třeba jednat. Stále ale ještě narazíte na řidiče, kteří si z toho nic nedělají. Opotřebované tlumiče do auta přitom dokáží majitele vozu pořádně potrápit. Při průjezdu zatáčkou vám auto doslova plave na vozovce, cítíte vibrace na volantu, nebo dokonce slyšíte hlasité zvuky při projedí menšího výmolu na vozovce. Pravidelná výměna tlumičů BMW je to, na co bychom nikdy neměli zapomínat. 

A co provozní kapaliny? 

Když autu vyměníte olej, je dobré si tuto událost zapsat do deníku, který si pro své auto vedete. Budete mít jasno o tom, kdy by měla nastat další výměna. Tento termín si napište do kalendáře, a máte jistotu. Na nic nezapomenete. Provozní kapaliny byste měli měnit pravidelně. Nejlepší pořádek v základních povinnostech každého motoristy si zajistíte, když si vše budete pečlivě psát. 

Servis v malíku

Patříte mezi ty, kdo si nechávají pravidelně technickým odborníkem zkontrolovat stav svého dvoustopého miláčka? Pokud budete i vy mít servisní prohlídky v pravidelných intervalech, vyvarujete se zbytečně vysokým částkám za opravu vozidla, jehož servis jste zanedbali. Vždy platí, že je lepší dávat pravidelné nízké částky za servis než se později s hrůzou dozvědět, že jste něco drahého zanedbali a pokazili. 

Klasika pro každého

Milujete zimní měsíce? Pokud jste vášnivý zimní jezdec a každé ráno se nemůžete dočkat, až své vozidlo pořádně projedete, počkejte trochu. Nechejte autu pár minutek, kdy se může dostat z mrazivého sevření, a teprve poté se vydejte na svou dobrodružnou cestu zimní krajinou. 

Jak jste na tom vy? Také se dopouštíte některých chyb? Nebo zvládáte péči o plechového miláčka na jedničku?