11 nejneobvyklejších sportů na světě

nejneobvyklejší sporty

Fotbal, basketbal nebo baseball. Tyto sporty jsou rozesety po celém světě. Nicméně, místní sportovní akce si zaslouží také naší pozornost. Kreativita v těchto sportech vás určitě nenechá lhostejnými.

1. Cooper Hill sýr-Rolling a Wake

Každý rok v malebném CotswoldHills statečný dav běží dolů po svahu, kde pády jsou samozřejmostí. Vyhrává ten, kdo se dokutálí první dolů.

2. Mrštit

Dokážete si představit fotbalovou kombinaci, baseball a hokej? V Irsku existuje hra s názvem mrštit, kdy jste vybavení ochrannou přilbou a dřevěnou tyčí. Cílem této hry je získat co nejvíce bodů střelou koule do branky soupeře.

3. Finský jogging se svými manželkami

Ve Finsku mají zábavnou soutěž, ve které mužimusí překonat překážkovou dráhu se svými manželkamina ramenou, brodí se s nimi i ve vodě.

4. Buzkashi

Národní sport Afghánistánu, ve kterém hráči, jsou na koni, dva hráči drží mrtvou kozu za nohy do té doby, dokud nedosáhnou brankovou čáru. Buzkashi připomíná pólo bez hole a míče.

5. Eton Wall Game

Tradiční sportovní hra, která je výhradně určena pro studenty EtonCollege v Anglii. Je podobná ragby nebo fotbalu. Hráči se pohybují podél zdi a nahromadí se na sobě v boji o míč. V případě, že hráč je dostatečně blízko k okraji zdi, dostane právo dopravit míč do cíle, což může být strom nebo dveře.

6. Jai-Alai

Jai-Alai je kombinace badmintonu a házené. Hráči mají pádlo velké jako pánev, házejí míč proti zdi v zóně soupeře. Soupeř na oplátku musí chytit míč ve vzduchu nebo na první odrazit od stěny.

7. Šachbox

Ve Finsku hrají šachy v boxerských rukavicích. Jedno kolo hráči hrají šachy a ve druhém se boxují.

8. Swimbog na horském kole

Tento sport zahrnuje jízdu na horském kole, závodíte ve špinavé a nechutně páchnoucí vodě.

9. Kabaddi

Jeden tým posílá „vetřelce“ na nepřátelské území. Pokud se útočník dotkne někoho z družstva soupeře a doběhne bez potíží zpět na své vlastní území, získává bod.

10. Royal fotbal

Dovedete si představit fotbalový zápas, který hraje celé město s počtem obyvatel několika tisíc lidí, kde dokonce hrají ženy a děti? To vše se provádí v malém anglickém městěEschborn.

11. Kopání do holeně

Tato soutěž je populární v Cotswolds. Jak název hry napovídá, musíte porazit svého soupeře během třech kol pomocí holeně, bušíte svou holení do jeho tak dlouho, dokud neklesne na zem.