3 šaty, které je vhodné si vzít na svatební hostinu

3 šaty na svatební hostinu

Svatba je den, který má řada žen naplánovaný už od raného dětství. Samozřejmě se v pozdějším věku jejich představy o svatebním dni trochu liší, protože si uvědomí, že svatbu nelze mít v domě z gumových medvídků, ale to, že se chtějí cítit jako princezny, to jim jednoznačně vydrží. Většinou si tento svatební den plánují s nejlepší kamarádkou a mnohdy se stane, že je právě nejlepší kamarádka ve svatebním dni předběhne. A vy tak místo bílých šatů musíte obléknout nějaké jiné – ale které?

Jestliže míříte na svatbu svého nejlepšího přítele nebo své kamarádky či někoho známého, pak byste rozhodně měli volit takové šaty, které nejsou krátké. Na svatbu se krátké šaty nehodí. Mnohdy navíc máte lodičky a ty sice prodlužují nohy, ale při krátkých šatech to působí dosti levně. A jako levná slečna opravdu působit nechcete, a tak se raději při hledání těch pravých šatů ohlížejte na takové, které budou délkově sahat alespoň ke kolenům.

1) Úzké šaty bez výstřihu

Jednou dobrou volbou jsou rozhodně úzké šaty bez výstřihu. Jedná se o klasické kancelářské šaty, které většinou nosí vysoce postavené šéfky. Délkově jsou většinou ke kolenům, ale mnohdy sahají až pod kolena. Obvykle nemají rukávy a nemají ani zmiňovaný výstřih. Najdete je například velice hojně v obchodech značky H&M v oddělení Causal. Cenově se pohybují zhruba od osmi set korun a více, ale jelikož svatba není den co den, tak by se rozhodně tyto peníze mohli obětovat.

2) Pastelové šaty se skládanou sukní

Aktuálním moderním hitem jsou rozhodně skládané sukně, které většinou nosí ženy, které chtějí zamaskovat buď větší bříško, nebo pevnější zadeček či tlustší stehna. Ovšem samozřejmě jsou tyto šaty oblíbené i u těch žen, které nemají žádný ze zmiňovaných problémů. Skládané sukně se však staly součástí i šatů, hlavně těch v pastelovějších barvách. A právě takové šaty jsou naprosto ideální na svatbu. Nebojte se pastelově zelené, modré nebo růžové!

3) I výraznost se cení! Sáhněte po dlouhých šatech

V současné době však na společenské události jsou skvělé hlavně dlouhé šaty, které mají například hluboký výstřih na zádech. Samozřejmě nemusí být na svatbu tak vyzývavé, ale nebojte se dlouhých provedení. Pokud navíc takové dlouhé šaty budou vkusné barvy – třeba výrazné červené – pak jistě zaujmete na míle daleko.