4 místa, která vidět a neminout ve Slovinsku

4 místa, která vidět a neminout ve Slovinsku

Slovinsko je lákadlem pro nejednoho cestovatele. Zatímco někdo sem jede za zdejšími památkami, jiný zase za turistikou. A zatímco někdo využívá služeb zdejších hotelů, jiný instaluje do svého vozidla vestavbu do auta na spaní a vydává se vstříc dobrodružství v trochu jiném kontextu. Vestavby do auta jsou obecně velkým hitem a slibují svobodnější cestování nezávislé na aktuální koronavirové pandemii. 

Pokud se plánujete poznat taje a krásy Slovinska, přinášíme vám čtyři tipy na místa, která vidět a neminout. Napište si je do svého seznamu a pak hurá za dobrodružstvím!

Jezero Bled pro milovníky přírody

Patříte k milovníkům přírody? Pak si ve Slovinsku najdete to svoje! Zdejší příroda až tají dech a sami nebudete vědět, co dřív navštívit a co dřív vidět. Jedním z našich tipů je jezero Bled, které tu leží od doby ledové. Tehdy zde roztál ledovec a důsledkem toho vzniklo Bledské jezero. Jeho voda je opravdu velice příjemná, a to především díky části obsahující termální prameny. Obvykle se teplota až do září pohybuje kolem šestadvaceti stupňů Celsia. 

Triglav je slovinskou perlou

I když je jezero Bled opravdu krásné, za pravou slovinskou perlu je označován Triglavský národní park. Nachází se zde nejvyšší hora Slovinska, na kterou se dostanete rovnou ze tří cestiček. Dobře se však obujte a vybavte se svačinou, protože výstup jako takový je poměrně náročný. Túru je dobré rozdělit si do dvou dnů, pokud se tedy neoznačujete doslova za machry. 

Jeskyně Postojna jsou nejnavštěvovanější v Evropě

Odhalit taje podzemí. I to na Slovinsku můžete. Nachází se zde totiž nejnavštěvovanější jeskyně v celé Evropě, které nesou název Postojna. Prohlídka trvá celkově asi hodinu a půl a většinu cesty ujedete turistickým vláčkem. 

Hrad Predjama pro milovníky pohádek a historie

Za navštívení stojí bezesporu i hrad Predjama, který je napůl vestavěn ve skále. Právě proto je tak velkým lákadlem mnoha turistů. Pochází ze dvanáctého století, ovšem v šestnáctém prošel velkou rekonstrukcí a přestavbou, kdy se z něj stala renesanční stavba.