Kde strávit dovolenou? Nabízí se hned několik destinací 

Kde strávit dovolenou? Nabízí se hned několik destinací

Přemýšlíte nad tím, kde strávíte nadcházející letní dovolenou? Turecko se jeví jako skvělá lokalita a je to ostatně tak – o Turecku toho bylo řečeno mnoho, ve všech případech však samá chvála a ten, kdo působivou destinaci zatím nenavštívil, by měl rozhodně zavítat právě sem. Turecké nemovitosti jsou na pronájem (ale i na koupi) navíc velmi atraktivní. Pokud jste však v Turecku už byli, nabízí se také několik dalších míst. Kam nakonec zavítáte vy? 

Řecko jako další oblíbený cíl 

Kromě Turecka patří mezi nejoblíbenější destinace také Řecko. Tomu, že se jedná o tolik populární místo se nemůžeme divit. Vždyť se nachází na krásném místě ideální středomořské přírody, plné antických památek, krásně zařízených hotelů i sluníčka či příjemných teplot.  

Řecko samotné je však velká destinace. A tak se nabízí zmínit několik konkrétních lokalit, které stojí za zvážení prioritně. Například Rhodos nebo Kréta, také Kefalonie se pyšní nádhernou přírodou a (k milému překvapení) i menšímu množství turistů.  

Vzhůru za egyptskými pyramidami 

I když máme Egypt spojený hlavně s mumiemi a egyptskými pyramidami, mluvíme také o krásné destinaci, kde můžete strávit letní dovolenou s přáteli nebo rodinou. Vůbec nejoblíbenějším místem je Hurgáda, ale také Marsa Alam nabízí působivou exotickou přírodu na pobřeží Rudého moře. Navíc se zde nachází i řada korálových útesů.  

Ostatně samotné pyramidy můžete také navštívit, což se navíc doporučuje. Vždyť se jedná o pomyslný prim celého Egypta. 

Bulharsko, co by kamenem dohodil 

Pokud však nemáte chuť na dlouhé cestování, vydat se můžete jinou cestou – tou bližší. Bulharsko patří k nejbližším místům, kde můžete své volné dny během léta strávit. Nachází se zde slunečná pobřeží, je zde bohatý noční život i množství restaurací čili o obědy nebo večeře rozhodně nebude nouze.