6 postupů, jak předejít vzniku vrásek kolem očí

6 postupů, jak předejít vzniku vrásek kolem očí

Vrásky kolem očí jsou ze začátku dynamické – objevují se jen při určitém pohybu. Časem se z nich ale stanou statické, tedy stálé. Jak si pomoci, aby se vrásky tvořily méně?  

Pijte vodu 

Pravidelný pitný režim zajišťuje dostatek výživy největšímu orgánu našeho těla, naší kůži. Pokožka je z větší poloviny tvořena vodou. Nezapomínejte na to. Tmavé kruhy pod očima i vrásky se v případě dobrého pitného režimu nebudou tvořit tak snadno.  

Noste sluneční brýle 

Sluneční světlo je největším původcem rychle stárnoucí pokožky. UV paprsky urychlují stárnutí kůže. A silné světlo zase způsobuje, že neustále mžouráte a namáháte kůži okolo očí. Noste sluneční brýle.  

Omezte volné radikály 

Volné radikály jsou nejen častým původcem civilizačních chorob, ale také mají na svědomí rychlé stárnutí kůže. Udělejte si pořádek v jídelníčku a zařaďte do něj více zeleniny a produktů, které nejsou průmyslově zpracovány.  

Opalování jen přiměřeně 

Přiměřeně, přiměřeně. Ono se to řekne, když to slunce tak láká, že? Ale jedna věc je jistá – častým opalováním bez použití opalovacího krému si zajistíte velmi rychlé stárnutí kůže. Vrásky mají zelenou. 

Tahle bude poslední 

Kolikrát jste to již chtěli ukončit? Cigarety našemu zdraví nesvědčí, ne a ne. Chcete další důvod, proč konečně přestat? Za ušetřené peníze si kupte něco příjemnějšího a díky zdravějšímu dýchání se vrátí elasticita také vaší kůži.  

Dobrou noc 

Spánek, a to vydatný, je pro náš organismus něco jako skvělá terapie a lázeňský pobyt každý den. Přeci byste sledováním oblíbeného seriálu nerušili lázeňskou proceduru, že ne? Když vás trápí nespavost uprostřed noci, zařaďte okamžitě činnost, která odvede vaši pozornost a zaručeně vás uspí. Mějte po ruce extrémně nudnou knihu.  

Vrásky kolem očí se samozřejmě budou tvořit dál. Ale mnohem pomaleji než dosud. Pomocí těchto opatření si zajistíte mladistvý vzhled.