Autoškola v praxi: Co vás čeká při výcviku jízdy na motorce? 

Autoškola v praxi: Co vás čeká při výcviku jízdy na motorce?

Víte o základních prvcích, které budete muset ovládat pro to, aby vám udělili řidičský průkaz na motorku? Pojďte se s námi podívat na přehled elementárních dovedností. 

Vedení motorky bez spuštěného motoru

Nejprve prokážete, že máte pro obsluhu tohoto stroje skutečně dost síly. Obujte si moto boty, nasaďte si helmu, dopněte si moto bundu, a vzhůru do toho! Sejmutí motorky ze středového stojanu a jeho vedení vpřed bez toho, aniž byste použili motor, dnes trénují všechny zodpovědné autoškoly. Následně budete parkovat a motorku postavíte zpět na středový stojan.

Slalom rychlostí chůze

Jste si jisti, že máte kvalitní moto kalhoty? Pro nácvik této dovednosti je skutečně budete potřebovat. Zde totiž nepomůže rychlost, ale pouze zkušenost a zručnost. Žadatel o řidičský průkaz se totiž rozjede a projíždí slalomem z kuželů pouze rychlostí chůze. Je nutno vždy dobře držet rovnováhu. Nezapomeňte na to, že váš pohled by měl směřovat dopředu před motorku. Už se těšíte, až si to sami vyzkoušíte? 

Osmičky, rychlostí chůze

Jako další nácvik ovládání stroje se setkáte s tím, že budete muset jezdit po dráze ve tvaru číslice osm. Ani zde se rozhodně necení vaše rychlost. Maximální doporučená rychlost je totiž rychlost chůze, tedy 4 kilometry za hodinu. Zde se dobře ukáže, jak jste schopni udržet rovnováhu na stroji, který svou vahou převyšuje tu vaši. 

Rozjezdy a zastavení

Jako další si budete trénovat rozjezdy a zastavení. Zkrátka to, co v běžném provozu budete dělat neustále. Obyvatelé větších měst jistě dobře vědí, že je nutné mít dobrou kontrolu nad svou mašinou i v případě, že právě zastavujete na křižovatce ve velmi nakloněném terénu. 

Brzdění na přesnost

Zde bude vašim úkolem zabrzdit v daném úseku z rychlosti nejméně 45 kilometrů za hodinu. 

Tyto základní prvky se budete učit při výcviku jízdy na motorce.