Bojujeme se skvrnami na oblečení

Bojujeme se skvrnami na oblečení

Každému člověku se minimálně jednou stalo, že mu ukápla káva na tričko nebo že mu pot zbarvil krásně bílou košili. V takových chvílích člověk přemýšlí nad tím, jestli na první pohled nevyčistitelné skvrny odstranit nebo jestli je lepší tričko vyhodit a koupit si zbrusu nové, které nebude zašpiněné. Doporučujeme tričko zkusit vyčistit, není to totiž nic těžkého. I když se zdají být skvrny na první pohled nevyčistitelné, věřte tomu, že existují věci, s nimiž se jakékoli skvrny hravě odstraní z jakéhokoli kusu oblečení.  

V minulosti nejeden člověk vyhodil své oblíbené tričko jen proto, že se domníval, že skvrny z něj nelze odstranit. Pravdou ale je, že skvrny i z nejvíce zašpiněného trička odstranit lze, jen je třeba vědět, jak na to. Rozhodli jsme se vám proto pomoct s těmi nejčastějšími skvrnami.  

Skvrny od červené rtěnky odstraní vlhčené ubrousky 

Každá žena ví, že ušpinit se od rtěnky je velmi snadné. Většinou k tomu dojde nešťastnou náhodou. Když k tomu dojde, žena si začne pokládat otázku, jestli je vůbec možné odstranit skvrnu, která je tak viditelná. Jde to, dokonce to jde naprosto snadno s pomocí dětských vlhčených ubrousků, které nosí snad každá žena v kabelce.  

Skvrny od potu odstraní citron 

Málokdo si uvědomuje, kolik pomocníků má doma v kredenci. Třeba takový citron, respektive šťáva z citronu hravě zatočí se skvrnami od potu, které ničí hlavně bílá trička nebo světlé kousky oblečení. Pokud nemáte po ruce citron, poradí si se skvrnami od potu také horká voda s kyselinou citronovou.  

S mastnotou si poradí obyčejná soda 

Trápí vás mastnota? I s tím si snadno poradíte. Mastné skvrny na tričku jsou nepříjemné, proto na ně vezměte sodu. Sodu lehce naneste na skvrny, které předtím namočíte. Nechte pak působit přes noc a máte po skvrnách.