Usnadněte si život v domácnosti díky vychytávkám

Usnadněte si život v domácnosti díky vychytávkám

Všechny hospodyňky ví, že někdy není snadné se postarat o to, aby domácnost byla stále uklizená a stále hezká. Někdy si dokonce zavoláme pomocníky, jelikož toho musíte udělat tolik. Pomoct by vám však mohli i vychytávky. Sice níže uvedené vychytávky nejsou něco, co by si člověk nechal patentovat, na druhou stranu jsou to triky, díky kterým bude daleko snazší zvládnout všechny práce v domácnosti. 

Abyste nemuseli pátrat na internetu po vymoženostech a vychytávkách, doporučujeme se nechat inspirovat níže uvedenými triky, díky nimž bude práce v domácnosti daleko rychleji odsýpat. 

Ať oblečení neustále voní 

Trápí vás, že oblečení ze skříní hrozně zapáchá? Myslíte si, že za to mohou plísně, kterých se zrovna zbavujete? Mýdlo na ramínka nepověsíte, stříkat parfém na oblečení se nevyplatí, jelikož může zanechat skvrny. Proto zvolte voňavý závěs do skříně, který zanechá všechny vaše modely voňavé. Takový voňavý závěs vykouzlíte snadno. Třeba k osvěžovači připevníte drátek a ten pak udrží osvěžovač ve skříni. 

Sítka do každého odpadu v domě 

Pokud vás nebaví neustále čistit odpady, je tu jedna možnost, a sice dát sítka do každého odpadu v domě. Sítka zachytí nečistoty, které obvykle ucpávají odpad. Nečistoty pak jen vysypete do koše a máte s čištěním odpadu vystaráno. 

Do vysavače skořice 

Když je vysavač starší, často při vysávání zapáchá. Pak nepříjemně páchne celá domácnost. Tomu však lze předcházet, a to tak, že vysavačem nasajete skořici! Při celkovém vysávání tak bude vaše domácnost vonět vánočními svátky a pohodou. Už žádné zápachy z vysavače, na které často nepomáhají ani klasické sáčky do vysavačů, jež lze koupit v obchodních domech. 

Navíc skořice je známá i díky svým antibakteriálním schopnostem, tudíž perfektně pročistí i nečistoty, které se dlouhé měsíce nachází v sáčcích ve vysavačích.