Jak by měl vypadat zdravý jídelníček dne?

Zdravý jídelníček

V současné době se řada lidí zaměřuje na svůj aktuální jídelníček. Většinou se lidé zaměřují na to, co jedí, ale mnohdy si neuvědomují, že sice jedí, co mají, ale jedí to špatně. Velkým problémem u řady z nás je přejídání, které není dobré ani tehdy, kdy jíte zdravě. Není dobré ani nakládání si velkých porcí, protože právě i to neumí naše tělo spálit, a tak si všechno, co nespálí, ukládá na později. To je však chyba a tak by zdravé stravování rozhodně vypadat nemělo.

Při zdravém stravování bychom měli dbát na minimálně pět jídel denně. Mnozí mají i více jídel, ale to záleží na tom, po kolika hodinách potřebují jíst. Většinou je mezi jednotlivými pokrmy zhruba tří hodinová pauza. Mnoho lidí, kteří nepotřebují zrovna dvakrát jíst, mají naplánované pokrmy až po čtyřech hodinách.

Jak by měly jednotlivé pokrmy vypadat?

Samozřejmě všechno záleží na kvalitní snídani. Kvalitní snídaně je základ každého dne. Pokud nemáte kvalitní snídani, můžete si být jisti, že váš den nebude ani zdaleka tak příjemný, jakým mohl být. Ostatně pokud se rozhodnete pro kvalitní snídani například v podobě vejce, kousku pečiva a zeleniny, pak se vám rozhodně skvěle nastartuje metabolismus a nový den budete přijímat naprosto otevřeně.

K dalším výživným snídaním patří například oblíbené müsli, kousky ovoce a taky jogurt.

Oběd by měl být nejsytější

Před obědem je vždycky zhruba tak v deset hodin dopoledne nějaká drobná svačinka, která nás nenechá vyhladovět do poledního pokrmu. Oběd by měl být nejvýživnější a možná také nejsytější. Po něm pak bude zhruba ve tři nebo čtyři hodiny následovat samozřejmě další svačinka, tentokrát však nesmí být už ve formě ovoce, protože to se doporučuje jíst jen do dvou hodin odpoledne.

Večeři už nechte jenom v lehčí formě

Co se týče večeře, pak tu nechte opravdu jenom v lehčí formě. Velice dobrou volbou jsou například ryby, ale ty jen tak někdo nejí. A tak volte třeba zeleninový salát nebo jiný lehký pokrm.