Stop kávě! Zkuste zdravější náhražky!

Stop kávě

Řada z nás má takovou svou denní rutinu, kterou provozuje opravdu každý den. Jenže ne každá denní rutina je dobrá rutina. Jestliže startujete den s kávou, není to zrovna to nejlepší, čím se můžete chlubit. Samozřejmě je nutné připomenout, že jestliže chcete žít zdravým životním stylem, pak se kávě musíte vyvarovat. Místo toho se raději dejte do nějakých jiných nápojů, které se rozhodnete den co den pít.

Káva je špatná hlavně v tom, že je v ní obsažený kofein, což znamená, že i když vás na chvilku tento nápoj dostatečně nastartuje, pak se bohužel musíte smířit s tím, že po chvilce budete opravdu KO. Bohužel na vás opět padne ta ranní únava, kterou jste s kávou na chvilku zahnali, a den bude opět ošklivější, nabručenější a hlavně budete mít opravdu velice špatnou náladu.

Existují nějaké nápoje, které můžete pít místo kávy?

Samozřejmě, že ano! Řada žen však volí ten špatný nápoj. Mnoho žen se ukvapuje a věří myšlence, že pomocníkem proti únavě je zelený čaj, protože ten je údajně skvělým bojovníkem proti obezitě. Jenže zelený čaj a zelená káva – to je vlastně to samé. Oba tyto nápoje v sobě mají opravdu velké množství kofeinu, a tak působí naprosto stejně. Proto se nevyplatí nahrazovat kávu rádoby zdravějším zeleným čajem, protože se nedočkáte něčeho jiného.

Co ale pít místo toho?

Nejlepší, co ráno můžete pít, je voda s citronem. Přece jenom voda s citronem je naprosto fantastická a dokonale nastartuje organismus do nového dne. Navíc hned z rána dostane do těla potřebný vitamin C, který je naprosto fenomenální hlavně proto, že nám účinně pomůže bojovat proti nepříjemným bakteriím, které se na nás ten den snesou. Navíc je to skvělá detoxikace, kterou jistě oceníme.

Je však nutné dbát na to, abychom nepili vodu s citronem ve studené, ale ni příliš v horké podobě. Musí to být teplejší voda, která neznamená pro naše tělo takový šok.