Bydlete v duchu orientu. Jak na to?

Bydlete v duchu orientu. Jak na to?

Rozhodli jste se krapet pozměnit svou domácnost? Chcete si svůj příbytek vyšperkovat, aby se vám v něm bydlelo opravdu příjemně? Nemusíte nutně měnit bydliště, abyste si zařídili domácnost hezkou, novou a stylovou. Stačí, když se pustíte do malování a svou stávající domácnost pozměníte třeba do krásného orientálního bydlení.  

Bydlet v duchu orientu je dnes poměrně hit. Lidé milují cestování a pokud budete bydlet v tomto duchu, budete mít pocit, že cestujete denně. Orientální styl bydlení můžete v praxi vidět například v Maroku, kde se prolíná španělská, arabská a také portugalská kultura. Přesně tyto tři zmiňované a možná na první pohled zcela jiné kultury vytváří onen orientální styl, jenž si získává nejen světové osobnosti, ale který také inspiruje spisovatele z různých koutů světa.  

Prim mají hrát barvy 

Obecně platí, že pokud si chcete zařídit bydlení ve stylu orientu, měli byste vsadit na barvy. Při zařizování své domácnosti se inspirujte například fotkami marockých trhů. Nebojte se rozhodně ani barev. Češi mají tendenci zůstat u černobílé kombinace, maximálně ji prolnou hnědou nebo béžovou. Po této stránce jsme zkrátka nudní. Pokud se však podíváte do Středomoří, tam se klade důraz na pestré tóny barev, čímž se ostatně inspirujte. 

Nebojte se využít ani nejrůznější motivy, které mohou nést dlaždičky v koupelně nebo pohovky či solitérní nábytek.  

Hodně polštářů a všude závěsy 

Součástí orientálního stylu bydlení jsou mimochodem také polštáře a závěsy. Na ně zkrátka nezapomínejte. Dodávají nejen pocit pohodlí, ale také zútulňují bydlení a zpříjemňují atmosféru v domácnosti. Opět se nebojte ani v tomto případě sázet na geometrické tvary a různé další vzory, které nebudou nudné, ale které naopak vdechnou domácnosti příjemnost a jedinečnost.  

Co se týče výběru záclon, zapomeňte na krajky, které vám kdysi darovala babička. Záclony by měly být zpravidla bez vzorů, jen lehké, průsvitné, dekorativní.