Ze dřeva se staví i veřejné stavby. Mohou mít několik pater

Ze dřeva se staví i veřejné stavby. Mohou mít několik pater

Dřevo se stává tím prvním materiálem, po kterém člověk sáhne. Důvodem je možná to, že se začíná vracet k přírodě. Neustále se apeluje na to, abychom žili v souladu s přírodou a nesnažili se ji nijak ničit. A dřevo jako obnovitelný materiál rozhodně šetrné k životnímu prostředí je. Ovšem nejen díky tomuto zjištění roste počet dřevostaveb u nás. Dřevostavby na klíč jsou v Česku populární také z jiného důvodu, a to například proto, že jsou cenově dostupné, navíc rychle postavené. Díky tomu se ostatně ze dřeva nestaví jen rodinné domy, ale stále více se setkáváme i s veřejnými stavbami ze dřeva. 

Veřejné stavby ze dřeva jsou především v zahraničí něčím zcela běžným. Zde dosahují veřejná dřevěná obydlí i několik pater. Bohužel v Česku je tento trend na naprostém začátku. Setkali bychom se u nás jenom s výjimkami, ale předpokládá se, že se tento trend enormně rozvine v blízké době. 

Začne se dbát na kvalitu prostředí stavby

Důvodem prognózy je především stále větší apel na ekologii, jak již bylo zmíněno. Dřevostavby jsou daleko ekologičtější stavbou než klasické zděné domy, které se u nás staví po staletí. Navíc se začne klást větší důraz především na prostředí a na kvalitu stavby jako takové. Bylo prokázané, že dřevostavby pozitivně ovlivňují nejen fyzické, ale také psychické zdraví. 

I díky svému pozitivnímu dopadu na člověka jsou dřevostavby především u rodin velice preferované. Stále více lidí chce své děti vychovávat ve zdravém prostředí zdravého bydlení, což je přesné označení pro dřevostavby. 

Ze dřeva vznikají moderní, sofistikovaná obydlí

Ze dřeva dnes vzniká spousta moderních, sofistikovaných obydlí. Už se dávno nestaví jenom primitivní příbytky, kde bychom se báli ubytovat. Právě naopak – obydlí se dnes svým vzhledem mohou rovnat klasickým zděným domům, které potkáváme v ulici.