Zdravotní benefity česneku, přírodního antibiotika

Zdravotní benefity česneku, přírodního antibiotika

Česnek je skvělou přísadou do vaření a dochucení pokrmů. Pšní se obsahem vysokým obsahem alicinu, který prospívá celému našemu organismu. Má mnoho dalších zdravotních benefitů a výhod, o kterých jste možná neměli ani tušení. Ne nadarmo se mu přece říká přírodní antibiotikum! Jaké jsou tedy konkrétní benefity česneku, od čeho konkrétního nám uleví? 

Česnek má specifickou a výraznou chuť i vůni, která není každému příjemná. Je však superpotravinou, kterou bychom měli zařadit do svých jídelníčků. A to zejména v době, kdy se cítíme nemocní či nachlazení. Zdravotní benefity česneku jsou totiž k neuvěření. 

Podpora imunitního systému 

Konzumace česneku zlepšuje funkci imunitního systému. Pomáhá v boji proti nemocem, nachlazením a chřipkám. Také zrychluje dobu uzdravení při onemocněních jako je například nachlazení. 

Proti vysokému cholesterolu 

Pomáhá také snižovat hladinu cholesterolu, čímž snižuje i riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění (nemocí srdce), jež jsou tou nejčastější příčinou smrtí u nás. 

Plný antioxidantů 

Česnek obsahuje řadu antioxidantů, který pomáhají v našem organismu v boji proti volným radikálům. Ochraňuje buňky a zpomaluje proces stárnutí. Bylo výzkumem prokázáno, že snižuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby. 

Pro správnou detoxikaci 

Česnek dokáže z organismu odstranit těžké toxické kovy. To nyní, v povánočním čase, jistě oceníme. Tělo po náročném přejídání potřebuje pauzu, nemyslíte? 

Bojovník proti alergiím 

Alergici zbystřete! Česnek odstraňuje alergie, a to díky svým protizánětlivým účinkům. 

Kdy česnek konzumovat 

Ke konzumaci česneku můžete využít hned několik variant. Nejlepší a nejjednodušší varianta je konzumace čerstvých, česnekových stroužků, dále je možnost sušeného česneku (v podobě koření), česnekového oleje nebo česneku fermentovaného. 

Pro čerpání zdravotních benefitů česneků se doporučuje okolo 10 gramů denně. Na trhu existují také doplňky výživy obsahující extrakt z česneku, které můžete využít k doplnění minimálního množství. Nedoporučuje se konzumovat více jak 10 stroužků česneku denně – 20 gramů a více.