Když cukr, tak jedině v kosmetice. Bojuje třeba proti vráskám

Když cukr, tak jedině v kosmetice. Bojuje třeba proti vráskám

Cukru se snažíme zpravidla vyhýbat. Přece jenom mluvíme o zabijákovi štíhlé linie. Nepřidáváme ho proto ani do čajů či kávy, ale ani do dezertů, kterým se ostatně také snažíme vyhýbat. Přesto existuje něco, v čem bychom měli být cukru plně otevření. Mluvíme o kosmetice, kde hraje cukr velkou roli.  

Bohužel většina lidí si nepřipouští fakt, že by cukr mohl k něčemu být. Myslí si, že cukr jenom škodí, ovšem v kosmetice je spíše ku prospěchu. Patří do vlasových produktů, také do produktů používaných v péči o pleť. Jeho úkolem je například bojovat proti vráskám, proto hraje roli hlavně v anti-age produktech zamezujících či zpomalujících stárnutí.  

Cukr obsahuje látky, které povzbuzují elasticitu pleti 

Stejně jako jiné suroviny, i cukr je složením několika látek. Jednou takovou látkou je ramnóza, která povzbuzuje tvorbu elastických vláken ve vazivech. Také kyselina hyaluronová je takovou sacharidovou sloučeninou. A co pak ovesný cukr, který se používá hlavně do hydratačních produktů.  

V cukru se nachází řada látek, které nás zkrátka mohou zkrášlit. Dá nám jistě za pravdu každá žena, která v minulosti vyzkoušela cukrový peeling na rty, který po proceduře zanechal rty krásné a bez stroupků či staré kůže.  

Cukrové tenzidy čistí 

Lidé s citlivou pokožkou nebo také s podrážděnou pokožkou více dbají na to, co jí dopřávají za produkty. Zejména čistící prostředky používají s rozmyslem. Pro jemné čištění pleti jsou však určeny takzvané cukrové tenzidy, které se získávají z cukrové řepy nebo také z javorového sirupu. Najdete je nejen ve zmiňovaných čistících produktech, ale také v šamponech.  

Cukry pomáhají i s opalováním 

Na cukry nedáme dopustit ani ve chvíli, kdy se snažíme získat opravdu krásné opálení. Možná i váš opalovací přípravek obsahuje látku dihydroxyaceton, který podporuje především samoopalování. Jedná se opět o sacharid – cukr, který reaguje s vrstvou kůže a pomáhá jí získat snědší odstín.