Jak oživit dřevostavbu. Možností je celá spousta

Jak oživit dřevostavbu. Možností je celá spousta

Jen málo rodin a jednotlivců má to štěstí, aby mohlo obývat krásnou dřevostavbu, jejíž materiál volně dýchá a pro svého majitele je nezávadný. Holá stavba ovšem není vše a je třeba příjemně a útulně zařídit interiér. Pokud nemáte nápady, ale rádi byste své bydlení zvelebili, podívejte se na pár užitečných tipů. 

Vyberte si styl

Než v obchodních domech nebo na internetu začnete obdivovat velké množství různých dekorací, dejte si na chvíli pauzu a zapřemýšlejte, v jakém prostoru je vám nejlépe. Vzpomínáte rádi na dny strávené u babičky? Pak se vám pravděpodobně bude velmi dobře žít v retro stylu. Oceňujete vzdušnost a minimalismus? Ideální by pro vás mohlo být boho. Pokud ale milujete studené materiály a jejich surovost, zaměřte se na industriální styl. 

Máte vybráno?

Jestliže jste úspěšně přešli první bod, nastává mnohem těžší období, a to opravdové zařizování. Vybírejte nábytek v jednotném stylu, aby podtrhl krásu dřevostavby. Nejvíce se budou hodit dřevěné kusy nábytku, ale můžete také experimentovat. 

Provazové lustry, zrcadla s větvemi, drhané textilie a vitrážové záclony. Všechny tyto kusy přinesou do vašeho domova originální prvky, díky kterým se budete cítit příjemně. 

Květiny jsou trefou do černého

Dřevostavba ideálně zapadá do přírody i do města. Neváhejte její interiér i exteriér vyzdobit květinami. Venkovské bydlení snese například muškáty, které příjemně zvýrazní okna, ale milovníci exotického stylu si klidně mohou domácnost zpestřit dracénou, palmou nebo kaktusy.

Pokud jste alergici nebo neschopní zahradníci, nezoufejte. Dnes už jsou k dostání tak realistické umělé květiny, že návštěva nepozná rozdíl.

Odstíny barev

Barevná kombinace může perfektně vystihnout vaši osobnost. Libujete si spíše v krémových tónech, které můžete čas od času doplnit o extravagantní zlatou vázu nebo spíše v sytých barvách, jež zaujmou na první pohled? Zde se neřiďte podle trendů, ale vždy hlavně podle svého vlastního pocitu. Každému totiž vyhovuje jiná barva.