Bylinky proti podzimním depresím

Bylinky proti podzimním depresím

Podzim se nese ve znamení depresí. Ty jsou způsobené nejen sychravým, pochmurným počasím, ale také tím, že je kratší den, delší tma, že vstáváme za tmy a domů z práce také chodíme za tmy. Navíc je svátek všech zesnulých, také se blíží vánoční svátky, které jsou pro mnohé synonymem hektičnosti a stresu. Nemůžeme se divit tomu, že nás podzimní deprese dohání. Naštěstí s nimi lze zatočit, a to nejen antidepresivy, které nám předepíše lékař.  

Mnozí lidé sází skutečně na antidepresiva od lékařů, ale proč si kazit zdraví klasickými farmaceutickými produkty? Ideální bude, když vsadíte na bylinky, které pozitivně působí na naše zdraví. Existují bylinky, které jsou označovány za přírodní antidepresiva. Víte, o jakých bylinkách je řeč? 

Třezalka na pocuchané nervy 

Skvělou první pomocí je třezalka, která dá dohromady naše pocuchané nervy. Konkrétně mluvíme o třezalce tečkované, který se jako přírodní antidepresivum používá už od nepaměti. Buď si z ní můžete udělat čaj, nebo nálevy. Dokonale utlumí nervozitu, úzkost, také zažene vnitřní neklid, pocit marnosti, strach a podobné neurózní jevy. Kromě toho vám zlepší náladu, nevyvolá ospalost.  

Heřmánek pro větší chuť do života 

Dostali vás podzimní deprese do bodu, kdy nemáte radost z žádného nového dne? Nemáte nic, co by bylo vaší životní náplní? Rozhodně byste měli začít pít heřmánkové čaje, které vám zvýší chuť do života. Heřmánek je léčivá bylinka, která navíc zklidňuje organismus. Uklidňující je už jeho samotná, jemná vůně, která navozuje pocit bezpečí.  

Levandule pro lepší spánek 

Abyste se snadněji vypořádali s podzimními depresemi, měli byste dobře spát. A o kvalitní spánek se vám postará levandule, což je aromatická a velice známá bylinka, která je typická svou vůní. Levandule dokáže nejen přinést lepší a kvalitnější spánek, ale kromě toho také utlumí bolesti hlavy a má antibiotické účinky.