Díky samočistícím sklům nebudete muset umývat okna. Vyzkoušíte je?

Díky samočistícím sklům nebudete muset umývat okna. Vyzkoušíte je?

S příchodem podzimu mnohým hospodyňkám přišlo na mysli, že se blíží opět zimní úklid, který rozhodně nepatří k těm nejoblíbenějším činnostem. Než přijdou první zimní mrazíky, většina lidí chce mít krásně uklizeno, a to včetně umytých oken. Ale pravdou je, že mytí oken není zrovna oblíbená činnost, pravděpodobně se řadí k těm nejméně oblíbeným činnostem z celého uklízení. Pokud nemáte taky v lásce mytí oken, doporučujeme investovat do samočistících skel. Už jste o nich slyšeli? 

Samočistící skla jsou v současné době velice oblíbené, i když mezi lidmi ještě nejsou tak rozšířené a mnozí lidé o nich stále ještě neví. Jejich hlavní výhodou je to, že se nemusí mýt. Činnost jménem mytí oken zkrátka odpadá.  

Jak samočistící skla fungují? 

Pokud vás zaujala samočistící skla, která by mohla být součástí vašich oken, určitě se ptáte, jak to vlastně funguje nebo jak je vůbec možné, že umývání oken odpadá. Důvodem je technologie, která je založená na tenké a pro člověka absolutně neviditelné vrstvě oxidu titaničitého. Touto látkou je celé sklo potaženo. Oxid titaničitý je známý tím, že reaguje na UV paprsky denního světla, výsledkem je posléze rozklad veškerých nečistot, bakterií a také usazenin. Díky jednolitému filmu při kontaktu s vodou všechny nečistoty zkrátka samy odtečou.  

Další výhody samočistících skel 

Existuje samozřejmě vícero důvodů, proč do samočistících skel investovat. Jejich výhodou je například to, že mají stejnou životnost jako jiná skla, kterými se jindy vyplňují okenní rámy. Další výhodou je také vysoká odolnost a takřka žádná speciální údržba skel.  

Je třeba také konstatovat, že samočistící skla neztrácí ani v průběhu let svou samočistící schopnost. Jsou ohleduplné k životnímu prostředí, také vy budete ohleduplnější, jelikož nebudete tak často používat vodu ani nejrůznější chemické saponáty.