Bytové dekorace a výrobky, které zvládnete s dětmi

Bytové dekorace a výrobky, které zvládnete s dětmi

Váš příbytek by potřeboval pár designových vychytávek, ale stále jste s dětmi a nemáte čas na jejich výrobu? Spojte příjemné s užitečným a vyrobte si domácí dekorace společně s vašimi dětmi. Je to lehké a výsledek je úchvatný.  

Krásná zahrádka 

To, co si v květinářství pořídíte za nemalé peníze, si můžete vyrobit i sami. S dětmi a v pohodě. Až se vypravíte do lesa, vezměte si s sebou sáček a naberte si trochu mechu. Mecháčky děti celkově milují a když jim povíte, že z nich bude malá zahrádka pro skřítky, zaplesají. Mechy umístěte do podlouhlého podnosu z keramiky a pravidelně zalévejte. Pokud pod ně dáte trochu lesní rašeliny, vydrží o to déle. Nyní už zbývá jen ozdobit. Do přírodního zákoutí můžete vložit šišky, kousky březových větviček, svíčky nebo dřevěné ozdoby.  

Přírodní věneček na dveře 

S dětmi zvládnete také nasbírat potřeby pro výrobu přírodního věnce, který zavěsíte na vchodové dveře. Větší děti již mohou použít také tavnou pistoli a přichytávat tak ozdoby na korpus věnce, malé mohou podávat ozdoby a dívat se, jak se společná práce daří. A co si nasbírat? Někdo volí pouze šišky, které naskládá těsně vedle sebe. Do jiné domácnosti se hodí například klacíky, které upevníte tavnou pistolí na korpus a poté přelakujete barvou ve spreji. Použít můžete také sezónní květiny a plodiny, oblázky, šnečí ulity, nebo třeba pecky od švestek. Vše se dá krásně zakomponovat.  

Vyrobte si lustr nebo lampu 

S dětmi hravě zvládnete také vlastní výrobu originálního stínidla. Vlastní lustr nebo lampu si hravě vytvoříte tak, že nafouknete nafukovací balónek. Připravíte si také motouz, který celý namočíte do misky s lepidlem. Poté už stačí jen motouz omotávat různými směry okolo balónku. Dítě si tak může vytvořit praktický lustr třeba do vlastního pokoje.  

Udělejte si s dětmi kreativní chvilku a vyrobte si něco krásného nebo užitečného.