Chyby věčných dietářek, které brání hubnutí 

Chyby věčných dietářek, které brání hubnutí

Chcete mít postavu jako modelky na titulních stránkách časopisů? Vize může být naplněna, pakliže se budete o svou postavu skutečně snažit. Každodenní pohyb, také řádná strava a samozřejmě pitný režim. To jsou tři pilíře úspěšného zhubnutí. Aby se vám to však podařilo, zároveň se musíte vyhnout chybám věčných dietářek, které ztrácejícím se kilogramům zabraňují. 

Jen pro štíhlou linii 

Pokud se rozhodnete zhubnout, musíte to dělat za odpovídajícím účelem. A tím není nic jiného než pevné zdraví. Pokud chcete pouze vypadat hezky a zalíbit se ostatním, s tímto motivem nedojdete nikdy daleko. Bohužel, podle řady nutričních poradců jsou to nejčastější důvody, proč lidé do redukce jdou. V mnoha případech však složí své úsilí velice brzy, protože jejich motivace není dostatečně silná.  

Člověk má chtít hubnout především pro sebe a pro své zdraví. Díky tomu bude nacházet takové cesty, které nejsou extrémní, ale stále jsou funkční, energické a dlouhodobě udržitelné.  

Chronický stres plynoucí z porovnávání se 

Co hubnutí rozhodně nehraje do vínku je věčné porovnávání se s někým. Nízké sebevědomí, neustálé srovnávání se – to všechno hraje do karet pouze chronickému stresu, který jen podporuje tvorbu tuku (a nejen toho tělesného). Ten se poté usazuje v oblasti bříška, zvyšuje hladinu cholesterolu, uvolňuje mastné kyseliny a další.  

Jinými slovy se právě chronický stres může na našem těle podepsat daleko, daleko znatelněji, než by si člověk myslel. 

Přes veškerou bolest 

Ano, hubnutí vyžaduje pohyb, ale nikde se nepíše, že se musíte takzvaně „udřít” k smrti. Hýbat se má být radost, nikoliv trest, který jste si sami sobě naordinovali. Pokud vás po předcházejícím tréninku bolí končetiny, přejděte dnes pouze na krátkou procházku. I to je pohyb, dokonce ten nejpřirozenější pohyb vůbec.