Co jste možná nevěděli o Coco Chanel. Ženě, která naučila ženy nosit kalhoty

Co jste možná nevěděli o Coco Chanel. Ženě, která naučila ženy nosit kalhoty

Coco Chanel je žena, která se do módního průmyslu zapsala jako průkopnice. Dokázala totiž naučit ženy tomu, aby nosily kalhoty. Do její éry se kalhoty do společnosti moc nenosily – tedy nenosily je ženy. Volily se především šaty nebo sukně, také boty na podpatku. Coco Chanel byla zastáncem především jednoduchost a také funkčnosti, to všechno přinesla do módního průmyslu. Pokud vás její osoba zajímá, pojďte si přečíst několik zajímavostí o ní samotné, které vás jistě velice překvapí.  

Kdy a kde se narodila? 

Je velice zajímavé, že o místě svého narození a také o dni svého narození samotná Coco Chanel dlouhá léta mlžila. Se vší pravděpodobností se narodila roku 1883 v západní Francii, ale později datum svého narození oddalovala a i místo svého narození s postupem let odsouvala. Dokonce se v jednom rozhovoru přiznala, že si zkrátka vymyslela jiný život, protože ten její původní se jí zrovna nelíbil.  

Kde se vzalo její jméno? 

Další zajímavostí je její pseudonym. Ne, opravdu se nejmenuje Coco. Její pseudonym vznikl díky písni, kterou hráli v rádiu. Její pseudonym začala používat v době, kdy začala tetiným zákaznicím upravovat šaty a také je šít.  

Žena, která stojí za řadou nadčasových kousků 

Coco Chanel si pamatujeme jako ženu, která naučila ostatní ženy nosit kalhoty nejen na doma. Jenže na jejích bedrech je daleko více nadčasových kousků. Kupříkladu stojí za malými černými šaty. Do té doby byla černá považována především za barvu smutku, proto ji ani v minulosti moc nenajdete oblečenou na lidech. Ona však i přes fakt, že černou nosí vdovy navrhla “malé černé”, které doplnila bílými perlami. A rázem stála za světovým hitem, který se stal nadčasovým.  

Kromě toho stojí také za dvoubarevnými botami. Do jejího narození byly boty opravdu jenom jednobarevné, ovšem ona se rozhodla začít postupně boty měnit. Z počátku jim dělala hlavně špičky jinak barevné, později uzdu své fantazii upustila více.