Co stojí za vznikem lupů?

Co stojí za vznikem lupů?

Vlasy jsou součástí našeho vzhledu, proto bychom se měli neustále snažit o to, aby byly hezky vypadající, zdravé a vyživené. Zabránit nám v dokonalé péči o vlasy už mohou jenom lupy, což jsou kůže či lépe řečeno odumřelá kůže, která se většinou v důsledku zánětu pokožky velice rychle vyvíjí a posléze odpadává. Ve vlasech tak máme bílé smítky, které nebudí zrovna dobrý dojem. Lupy se mohou vyskytnout i opakovaně, vždyť naše kůže se obnovuje v rámci čtrnáctidenního intervalu. 

Lupy obecně lze rozdělit na lupy mastné a suché. Za suché lupy považujeme ty, kteří budí pozornost hlavně na ramenou a na zádech. Zkrátka nám z vlasů padají a jdou vidět hlavně na tmavém oblečení. Poté jsou tu mastné lupy, které zůstávají na hlavě, tudíž je často ani neregistrujeme na první pohled. 

Ať už vás ale trápí jakékoli lupy, možná by vás zajímalo, co za jejich vznikem může stát. Co může způsobovat tak rychlé odumření pokožky hlavy, která nám pak buď padá na ramena, nebo nás dráždí ve vlasech?

Co stojí za vznikem lupů

  • Nedostatek česání může být první příčina vzniku lupů. Je dokázané, že česání nebo kartáčování vlasů snižuje výskyt lupů, jelikož česání a kartáčování napomáhá k normálnímu uvolňování kůže. 
  • Vlasová kosmetika může být také důvodem, proč se lupy začínají v našich vlasech vyskytovat. Některá vlasová kosmetika způsobuje zarudnutí, také svědění nebo i lupy. Proto začněte používat kvalitní kosmetiku, kterou si oblíbili i světoví kadeřníci. Doporučujeme zejména šampony a kondicionéry od značky Wella Professionals nebo Londa Professional.
  • Suchá pokožka hlavy může být také na vině. Právě suché pokožky hlavy jsou na lupy daleko více náchylné než pokožky hlavy, které jsou vyživované a hydratované. Zejména v zimních měsících je suchá pokožka (a tedy i lupy) často vyskytovaným problémem, se kterým musí bojovat nejedna žena.