Věci, které děláme a kterými si ničíme ledviny

Věci, které děláme a kterými si ničíme ledviny

Člověk by se měl stále starat o své zdraví, protože zdraví máme opravdu jenom jedno. Když jsme nemocní, až v tu chvíli si uvědomujeme, jak je zdraví důležité a jak je důležité, abychom ho měli pevné a abychom byli v kondici. V současné době drtivá většina lidí se snaží žít o něco zdravěji. To je ostatně chvályhodné, i tělo a zdraví určitě poděkuje. I když se však snaží žít zdravým životním stylem, mohou se oni a stejně i ostatní lidé dopouštět věcí, kterými si ničí ledviny. Takových věcí je opravdu mnoho, proto si neničte své ledviny a vyvarujte se níže uvedeným věcem.  

Ledvinám hrozí velké nebezpečí doslova neustále, není to jen ve chvíli, kdy nejsme dostatečně oblečeni. Jelikož jsou ledviny životně důležitým orgánem, měli bychom se o ně pořádně starat. Většinou se o ně staráme až ve chvíli, kdy třeba o jednu ledvinu přijdeme. A to už je opravdu zdraví nebezpečné. Jakých věcí se tedy dopouštíme a jak tedy škodíme našim ledvinám? 

Až velké množství sportu 

Sice se stále říká, že pohyb vede ke zdraví, ale pravdou je, že i se sportem bychom to neměli přehánět. Všeho moc škodí, dokonce i sportu. Ne nadarmo se říká, že člověk by měl minimálně jeden den regenerovat. Pokud každý den sportujete, pokud máte obrovské množství náročného a dlouhého sportu, pak nemusíte ledvinám zrovna pomáhat. Při velkém množství sporu může dojít k takzvané rabdomyolýze, což je stav, během kterého se rozpadá poškozená svalová tkáň a do krve se dostávají látky, které mohou způsobit právě selhání ledvin. Opatrně tedy i se sportem.  

Léky na bolest 

Léky sice mohou v určitých chvílích pomoct, ale pokud užíváte léků více než dost, můžete si tím odrovnat ledviny. Zkuste s bolestí zad nebo hlavy bojovat jinak než s léky na bolest, které vám mohou ve větším množství spíše uškodit než pomoct.  

Až příliš mnoho tekutin 

Věděli jste, že vaším nepřítelem může být i pitný režim? Pokud budete až nadměrně pít, pro ledviny to může být větší zápřah, tudíž to může vést až k jejich selhání. Proto pijte tolik, kolik máte, ale zbytečně to s pitným režimem nepřehánějte, ať si neuškodíte.