Seznamte se potravinami, díky kterým předejdete kocovině

Seznamte se potravinami, díky kterým předejdete kocovině

Každý člověk ví, jak náročná dokážou být rána opilcova. Večer se skvěle bavíte, posléze však dojdete ráno na to, že míchání drinků nebyl váš včerejší nejlepší nápad. Na druhou stranu jste si užili skvělý večer, ale mnozí pak jsou toho názoru, že ani skvělý večer nestál za ta rána, kdy má člověk žaludeční potíže a kdy myslí, že mu praskne hlava. Málokdo si uvědomuje, že i takové kocovině lze plně předcházet. A to jenom tím, že během opileckého večera budete konzumovat potraviny, které kocovinu zabíjí.  

Pokud se chystáte na večírek, většinou předtím něco sníte, abyste nepili nalačno a nebyli tak opilí dříve než ostatní. Konzumujete hlavně mastné produkty, které zabrání tomu, abyste byli opilí. Jenže vyplatí se konzumovat i jiné potraviny, které vám smírní projevy kocoviny a které předejdou nevolnostem následující den.  

Vejce 

Začněte konzumovat třeba obyčejná vajíčka, která jsou doslova zázračným bojovníkem proti kocovině. Vajíčka nejen dobře nasytí, ale také je to strava bohatá na proteiny. Dokáže zpomalit vyprazdňování žaludku a zpomalují vstřebávání alkoholu. Díky vajíčkům se budete cítit sytější, ani alkohol vaše tělo neošálí a neřekne mu, že má hlad.  

Banány 

Podobně také působí banány. Kromě vlákniny obsahují také draslík, který zabraňuje nerovnováze s alkoholem. Banány pomůžou udržet rovnováhu tekutin v těle, navíc vás pomohou udržet hydratované, což se vám taky na druhý den může skvěle hodit.  

Losos 

Sice je to krapet dražší potravina, ale je to skvělý bojovník proti kocovině. Jedná se o nejlepší zdroj omega-3 mastných kyselin, které pomáhají snížit škodlivé účinky alkoholu. Navíc losos obsahuje v sobě celou řadu bílkovin, které zpomalují vstřebávání alkoholu. 

Grepy 

Dalším pomocníkem v boji proti kocovině jsou grapefruity čili grepy. Grepy zvyšují hladinu enzymů detoxikující játra.