Superpotraviny, které prodlouží váš život. Jaké to jsou?

Superpotraviny, které prodlouží váš život. Jaké to jsou?

Většina lidí touží po tom, aby žili věčně. Je jim zkrátka na tom světě tak dobře, že ho nechtějí opustit. Ovšem smrt k životu patří, každý začátek musí mít i svůj konec. Je však pravdou, že svůj život můžete rapidně prodloužit, a to třeba tak, když do svého jídelníčku zakomponujete superpotraviny. Zdravá výživa, do níž spadají i superpotraviny a která vás bude doprovázet každodenním životem, vám dokáže přidat několik let. Je to daleko lepší varianta, než abyste denně konzumovali hamburgery a nezdravou stravu. Pojďme si proto představit několik superpotravin, které vám život dokážou přece jenom trochu prodloužit. 

Avokádo

Avokádo patří nejen na chleba, ale také si z něj můžete udělat skvělou pomazánku. Jedná se o dnes velice fotogenickou superpotravinu, která bojuje proti kardiovaskulárním chorobám, která obsahuje celou řadu vitaminů a stopových prvků a která dokonce působí jako prevence proti různým typům rakoviny. 

Chia semínka

Další superpotravinou, která vám dokáže trochu prodloužit život, jsou jednoznačně chia semínka, která dokážou zasytit i na několik dlouhých hodin. Pomáhají ředit krev, navíc jsou plné antioxidantů. Podle odborníků dodávají člověku takzvanou životní energii. 

Brokolice

I zelenina jménem brokolice, která není zrovna oblíbenou, se řadí mezi superpotraviny. Obsahuje obrovské množství vitaminu C, je prevencí rakoviny a snadno nastartuje proces detoxikace organismu. Navíc je ideální při hubnutí. 

Kustovnice čínská

Neboli plody goji – to je další superpotravina prodlužující lidský život. Jedná se o prevenci rakoviny, dodává člověku životní energii, dokonce přímo podporuje dlouhověkost. Jako bonus má protizánětlivé účinky.

Borůvky

Borůvky rozhodně nejsou obyčejné, jsou naopak neobyčejné svými vlastnostmi. Borůvky jsou superpotravinou, která obsahuje celou řadu antioxidantů. Navíc je prevencí proti cukrovce a také bojuje s vysokým krevním tlakem.