David Rusňák umí chodit i v oblasti telekomunikací

David Rusňák

Investiční skupina DRFG je spjata převážně s finančním zhodnocení volných prostředků do různých fondů, dluhopisů nebo nákupu a prodeje nemovitostí. David Rusňák a jeho kolegové mají ale pole působnosti mnohem širší. Není jim cizí ani téma telekomunikací. Významným partnerem DRFG TELCO je specialista v telekomunikační oblasti, společnost Suntel.

Zaměstnanci jsou pro DRFG důležití

V Suntelu si uvědomují, že klíčovými prvky ve společnosti jsou bez diskuze hlavně zaměstnanci. Proto při výstavbě nové zlínské administrativní a logistické budovy mysleli právě na ně a na to, jak prostory co nejvíce přizpůsobit jejich potřebám. Záměrem bylo zefektivnit a urychlit vzájemnou komunikaci a umožnit lepší organizaci práce daných týmů. Jde přece o telekomunikace a tam je rychlost a efektivita na prvním místě. Nemalou částí haly jsou i skladové prostory. Jejich rozloha 450 m2 by mohla klidně pojmout menší letadlo.

Už při výstavbě mysleli na environmentální politiku. V kancelářích je dostatek denního světla a jak klimatizaci, tak i topení zajišťuje tepelné čerpadlo, které je oproti jiným způsobům ekologičtější. Veškeré toto úsilí je utvrzeno kladnými recenzemi nejen od zaměstnanců, ale i klientů, jejichž objednávky jsou nyní rychleji zpracované a digitální data bezpečně uložena.

Suntel v České republice

V Česku je Suntel největším partnerem společnosti Vodafone. Primárně pro ni staví sítě po celém území. Velice si váží toho, že mohli uzavřít spolupráci s firmou CETIN, provozovatelem komunikační a datové sítě po celé ČR. Zde Suntel vytváří a také modernizuje jak metalické, tak i optické sítě, zároveň propojuje svou infrastrukturu se sítí CETIN.

Expanze do zahraničí je úspěch i pro DRFG

Působení Suntelu přesáhlo až za hranice, kde se mu v loňském roce velmi dařilo. Ve Švýcarsku modernizují síť mobilního operátora Salt. Také modernizují LTE a přenosné radiové sítě. V Německu zajišťují údržbu 400 základen měsíčně pro společnost Vodafone. Na Slovensku staví nové, modernizují nebo servisují základové stanice operátor O2 a 4ky.

Společnost Suntel sklízí velmi příznivé recenze a je jistě významným partnerem DRFG Davida Rusňáka. Sleduje trendy ve své oblasti a umí se na ně připravit. Více informací najdete zde: http://drfg-aktuality.cz/