Máte malý byt? Květiny vám jej zvelebí

Koupit si rostliny do velkého bytu je jedna věc a koupit si rostliny do malého bytu je věc druhá. Majitelé malých bytů si nemohou dovolit koupit si velké, bohaté rostliny, které jim zaberou mnoho místa. Naštěstí existují takové druhy, které jsou pro malé byty jako dělané. Nevěříte? Přinášíme vám hotový seznam pokojových rostlin, které se hodí i do malých bytů. Nezabírají místo a působí stejně příjemně jako bohaté květiny, jež se většinou vyskytují ve větších domácnostech.

Okenní parapet může být plný květin

Každý majitel či obyvatel malého bytu to musí brát pozitivně. Sice si nemůže dovolit dát si na komodu bohatou květinu, ale může si dovolit zahalit okenní parapet květinami. Na okenní parapet se hodí krásné barevné fialky, o které se dokáže starat vážně každý. I když květy fialky vykvetou, zanedlouho se rozzáří v nové podobě.

Kromě fialek se hodí na okenní parapety i krásný, stálezelený břečťan, který se spokojí takřka s jakýmkoliv místem. Poměrně rychle roste a plazí se, na což si dejte později pozor, ať vám nezničí okno.

I rohy mohou být vyplněny

I v malých bytech se může vytvořit takzvaný hluchý roh. Jedná se o roh, který není nijak vyplněn, protože jste stále nenašli nic, co by do rohu pasovalo. Zkuste do rohu dát květinu! Květiny jsou stále oblíbenější, navíc i vysoké květiny najdete v takové podobě, která není zrovna bohatá. Například je ideální dracena, kterou koupíte i ve vysoké podobě. Nezabírá místo, jen dokonale zaplňuje prázdný roh místnosti.

A co na stůl?

A samozřejmě nezapomínejte na stůl. Na stůl si kupujte buď řezané kytičky, nebo se rozhodněte pro nějakou stálou dekoraci. Ideální jsou například růžičky v květináči nebo krásné, leč náročné orchideje. Během jara si na stůl můžete koupit i narcisy v květináči, které vydrží rozhodně déle, než ty řezané, které dáte do vázy.