Na jaké festivaly v ČR se můžeme těšit v blízké době?

Festivaly v ČR

Hlavně mladí se už nemohou dočkat léta. Není to proto, že je venku už abnormálně teplo, ale je to kvůli festivalům, které se konají během velkých, letních prázdnin na celém území České republiky. Na letní „fesťáky“ si však musíme ještě chvilku počkat. Do té doby si můžeme užívat těch menších, stejně skvělých festivalů, které nás lákají nejen na hudbu, ale především na gastronomické požitky.

Přijela k nám Matějská pouť!

Kdo by nemiloval kolotoče. Většinou jezdí poutě do měst během jara, ale letos pražská Matějská pouť přijela už v únoru. Konat se bude do poloviny dubna a rozhodně se máte na co těšit. Matějská pouť v Praze patří k těm největším poutím v České republice. K dispozici nejsou jen kolotoče, ale i jiné druhy zábavy. Stánky plné cukrové vaty, růží či perníkových srdcí je zde habaděj, stačí si jen vybrat, u jakého stánku nakoupíte sladkosti do zásoby.

Ani letos nezapomeňte na Obscene extreme

Ostrava pořádá ty nejlepší festivaly vůbec, o tom není pochyb. Než však započne asi nejoblíbenější festival Colours of Ostrava, užít si můžeme i jiných festivalů. V blízké době se plánuje poměrně oblíbený festival Obscene extreme, který se koná v ostravském Barráku music clubu. Vypukne už 12. května a to v sedm hodin večer.

Letošní ročník tohoto festivalu bude se speciálním obsazením. Bude se totiž jednat už o dvacátý ročník tohoto „fesťáku“.

Ochutnejte Česko

Kdo by nemiloval jídlo! Jak jsme zmínili na začátku, velká většina festivalů je jen o jídle. Výjimku netvoří ani velice úspěšný a oblíbený festival Ochutnej Česko, který se koná na hradě Veveří v Brně. Letos se bude konat 19. května a ochutnat budete moct nejen českou kuchyni, ale i zahraniční speciality.

Pro návštěvníky festivalu jsou připravené i soutěže a samozřejmě i ochutnávky. Budete si moct zkusit mnoho řemesel či dozvíte se něco o cestovním ruchu.