Odkvetlou orchidej nevyhazujte. Ještě udělá parádu, chce to jen čas

Péče o orchideje

Orchideje jsou pokojové květiny, které se nejčastěji darují k narozeninám nebo k výročí. Jejich životnost je totiž mnohem větší než životnost jakékoli jiné uvázané, řezané květiny. Pokud se však rozhodnete darovat orchidej, zodpovězte si nejdříve otázkou, kterou je, jestli se o orchidej dokáže starat obdarovaný. Nejedná se totiž o pokojovou rostlinu, která je na údržbu snadná a jednoduchá. Vyžaduje speciální péči, speciální substrát i speciální květináč. I přes skvělou péči však odkvétá.

Jak již bylo zmíněno, o orchidej se člověk musí starat jinak než o jiné pokojové rostliny. Orchidej si vyžaduje speciální substrát, který je určený jenom pro ni, také vyžaduje speciální květináče, které jsou určeny k zalévání. Jelikož se orchideje nezalévají jako jiné pokojové rostliny, je dobré speciální květináč mít. Jedná se o květináč, který má zvýšené dno. Napustí se do něj voda, orchidej se do něj položí, napije se a voda se posléze vylévá. Orchidej totiž nikdy ve vodě nesmí stát, což ví ostatně každý, kdo orchidej doma pěstuje či chová.

Opět bylo zmíněno, že orchidej i přes skvělou péči odkvétá. Je to zkrátka součást jejího života. Žádná květina neroste věčně, všechny květiny jednoho dne odkvetou a nezáleží na tom, jestli vydržela týden nebo desetiletí.

Pokud se stane, že orchidej odkvete, není třeba ji vyvazovat. Ona se opět rozkvete.

 Chce to jen velkou míru trpělivosti

Orchidej patří ke květinám, které skutečně rozkvetou i po odkvetení. Chce to jen čas. Mnozí lidé orchideje automaticky vyhazují, což je však obrovská škoda. Orchideje jsou krásné květiny, které nepatří k těm nejlevnějším. Sice to chvilku bude trvat, ale ony se opět probudí a rozkvetou.

Starejte se o ně i v době, kdy nekvetou

Důležité je se o orchideje starat, i když jsou odkvetené. Kropte jejich listy, pravidelně je zalévejte a dopřávejte jim teplo a světlo, které ke svému životu potřebují.