Stavební spoření je mnohem populárnější než penzijní

Stavební spoření je populárnější než penzijní

Mít v dnešní době pojištění, to je zkrátka nutnost. Přece jenom každý den se nám může něco stát – jak se říká, nic není předvídatelného a každá náhoda je blbec. V dnešní době bychom měli mít pojištěnou hlavně domácnost, protože nejednou jsme se utvrdili v tom, že příroda je nevyzpytatelná a velice mocná. V některých situacích nám však více pomůže spoření než přímo pojištění. I to je nutné mít, protože může do našeho života přijít cokoliv, co nás může oddělit od pravidelných příjmů.

Mít železnou zásobu je v dnešní době skutečně skvělé, protože můžeme lehce přijít o práci nebo můžeme lehce omarodit či jít do předčasného důchodu. V takových případech se železná zásoba samozřejmě hodí.

Kromě toho jsme ještě donedávna spořili i na takzvané penzijní spoření. Jenže popularita tohoto spoření v posledním čtvrtletí zásadně poklesla. Proč? Jaké spoření je nyní populárnější?

Stavební spoření kraluje

Podle aktuálních informací se na špic dostalo stavební spoření, které ve svém životě uplatňuje až 56 procent z nás. Je to tedy ten nejoblíbenější spořicí produkt, jakého využíváme. To se však nedá říct o penzijním spoření, které za poslední čtvrtletí opět zásadně pokleslo. Během prvního a druhého čtvrtletí si na penzi spořilo 49 procent z nás, třetí čtvrtletí 50 procent. Bohužel nyní zájem o toto spoření razantně poklesl – spoří si už jenom 45 procent z nás. Většina lidí totiž volí takzvané spoření si pod polštář, kde se finance sice nezvýhodní, ale na druhou stranu se ani nikam neztratí.

Do čeho dále investujeme, kam dále spoříme?

Samozřejmě své peníze nevkládáme jenom do stavebního či do penzijního spoření, ale taky v poslední době hodně investujeme. Do drahých kovů, což je hlavně zlato a stříbro, začínáme investovat skutečně hodně – až padesát procent z nás se rozhodlo vložit své peníze do této riskantní, přesto výhodné investice.

Kromě toho své peníze ukládáme i do životního pojištění, investujeme do podílových fondů či do velice nebezpečných a riskantních akcií.