Investice jsou v ČR stále atraktivní pro investory

Investice v ČR

ČR je stále dobrým místem pro investice a své o tom ví investiční skupina DRFG, která byla založena v roce 2011 v Brně. Tato velmi rychle rostoucí společnost silně prosperuje a nejvíce investuje do telekomunikací, energetiky, zdravotnictví, nemovitostí i finančních služeb. Stále častěji se ale objevuje i v dalších oblastech podnikání. Investiční skupina vydává své vlastní DRFG dluhopisy. Investuje do mnoha různých společností a tvoří v naší republice spoustu nových pracovních příležitostí. V rámci této společnosti již pracují stovky lidí a dostávají šanci i nadaní studenti. Společnost vlastní úspěšný podnikatel David Rusňák, který se přes společnost A PLUS také podílí na nové podobě hokejového stadionu v Brně, kde hraje hokejová Kometa. Partner brněnského hokeje dal hale i nový název DRFG Aréna.

O společnosti DRFG

Označení společnosti je složeno z prvních dvou písmen vlastníka a další písmena značí Family Group, někdy chybně médii označovanou jako Financial Group. Investiční skupina má již stovky stálých zaměstnanců. Doposud bylo nejvíce investováno do oblasti nemovitostí, nově třeba i do sítě lékáren s názvem Na zdraví anebo do poskytovatelů internetu vytvářejících síť Suntel NET. K velmi zajímavým investicím patří stavba teplárny na biomasu ve Šternberku a naplánovány jsou i další tyto stavby v jiných městech. Investiční skupina pracuje i na rozjetí vlastní zemědělské biovýroby, kde dostanou pracovní příležitosti i lidé z vesnice.

Možnosti investic

Dalším cílem investiční skupiny DRFG je vybudováním lékárenského řetězce Na zdraví, a vystoupení na třetí příčku na trhu v této oblasti. Do sítě lékáren se bude investovat 300 milionů korun. Společnost podporuje rovněž studenty a mladé lidi pomocí projektu UNIFER. Zde studenti získávají praxi prostřednictvím práce na zcela reálný zakázkách. To jim pak dává větší šanci získat mnohem lepší pracovní místo na zdejším či zahraničním trhu práce. V roce 2013 odkoupila investiční společnost zakázkové krejčovství Galard. Společnost se věnuje také nákupu prodejen velkých obchodních řetězců i skladovacích prostor za účelem pronájmu nebo následného prodeje. Jmenovat můžeme např. JYSK, Tesco či Penny Market.

Investice v ČR

Investice v ČR