Jací čeští sportovci se řadí k těm nejlepším?

Nejlepší čeští sportovci

Přemýšleli jste někdy nad tím, jací čeští sportovci se řadí k těm nejlepším? Pro každého člověka je tím nejlepším sportovcem někdo jiný, většinou se názory neshodují. Rozhodli jsme se však udělat seznam nejlepších českých sportovců (pouze mužů), kteří se svými výkony zapsali do historie a které jistě jen tak někdo nepřekoná. Tipli byste si, kdo se v našem seznamu nachází?

Vybrat jen hrstku známých českých sportovců byl skutečně oříšek. Mnozí sportovci by se v něm měl n nacházet, ovšem pokud bychom měli zařadit každého sportovce, který svým výkonem překvapil, byli bychom tu dlouho. Proto jsme se rozhodli vybrat jen hrstku českých sportovců, kteří se skutečně považují za největší české sportovce všech dob.

Emil Zátopek

Emilu Zátopkovi se povedlo něco, co se nikomu do té doby nepodařilo a co se nejspíš nikomu dlouhou dobu nepodaří. Vyhrál na jedněch jediných olympijských hrách rovnou tři zlaté medaile, díky čemuž se zapsal do historie. Jednalo se o Olympijské hry v Helsinkách, které mu změnily život. Právě zde vyhrál tři zlaté medaile, které vyhrál konkrétně v běhu na pět kilometrů, v běhu na deset kilometrů a také v maratonu.

Jaromír Jágr

Ke stále žijícím sportovním legendám se řadí i Jaromír Jágr, k němuž vzhlíží nejeden mladý sportovec. Jaromír Jágr vyhrál snad všechno, co mohl. Vyhrál nejen Olympijské hry, ale také Mistrovství světa nebo Stanley Cup. Za legendu je považován nejen u nás, ale také v dalekém zámoří. Už dlouhou dobu se považuje za nejoblíbenějšího sportovce.

Jan Železný

Když se řekne „Jan Železný“, každý si vybaví oštěpařského mistra, který v letech 1992-2000 předváděl jeden fantastický kousek za druhým. Stále je držitelem platného světového rekordu, podařilo se mu získat zlatý hattrick na olympijských hrách. Přes osmnácti lety byl také oceněn nejlepším atletem světa.